لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۵۴

مرگ یک عضو کمیته «تفحص مفقودین» در برخورد با «تله انفجاری» داعش


ایران هویت عضو کمیته «تفحص مفقودین» که در عراق کشته شده را «فرزاد زنگنه» اعلام کرده است.

یک عضو تیم «تفحص مفقودین» جنگ ایران و عراق٬ در جریان عملیات برون‌مرزی در کردستان عراق و بر اثر انفجار بمب کنترل از راه دور گروه «داعش» کشته و یک عضو دیگر این کمیته زخمی شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ۲۲ دی‌ماه خبرگزاری تسنیم٬ محمد باقرزاده٬ فرمانده کمیته جستجوی «مفقودین» ستاد کل نیروهای مسلح هویت فرد کشته شده را «فرزاد زنگنه» و از اعضای «با سابقه» این کمیته معرفی کرده است.

آن‌طور که آقای باقرزاده اعلام کرده زنگنه به عنوان یکی از «نیرو‌های متخصص»٬ نزدیک به ۱۵ سال سابقه همکاری با کمیته جستجوی «مفقودین» داشته است.

«حسینعلی غلام‌نژاد» دیگر عضو این کمیته نیز در پی این انفجار زخمی و به بیمارستانی در کرمانشاه منتقل شده است.

مرادعلی تاتار٬ سرپرست فرمانداری قصرشیرین به خبرگزاری فارس گفته است که خودروی این دو نفر با یک تله انفجاری کار گذاشته شده از سوی گروه «داعش» برخورد کرده و منفجر شده است.

«کمیته جستجوی مفقودین» ستاد کل نیروهای مسلح پس از پایان جنگ ایران و عراق تشکیل شده و تاکنون بقایای اجساد ۴۵ هزار نفر از نیروهای نظامی ایرانی را کشف و شناسایی کرده است.

در جریان شناسایی این پیکر‌ها دست‌کم ۵۰ نفر کشته و ۱۲۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند که فرزاد زنگنه و حسینعلی غلام‌نژاد تازه‌ترین این قربانیان هستند.

محمد باقرزاده از فعالیت شش گردان تحت کنترل کمیته جستجوی «مفقودین» و ۲۴ گروه تحت نظارت سپاه پاسداران در خاک عراق به منظور شناسایی اجساد کشته‌شدگان ایرانی خبر داده است.

باقرزاده افزوده که در حال حاضر فعالیت این گردان‌ها و گروه‌ها در خاک عراق محدود شده است.

کمیته جستجوی «مفقودین» از سال ۱۳۹۱ کار تفحص را در کردستان عراق آغاز کرده و تاکنون بقایای اجساد ۱۵ نظامی ایرانی در این منطقه را پیدا کرده است.

XS
SM
MD
LG