لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۲۳:۲۹

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ايران


دادستانی تهران به روزنامه ها، برای تبلیغات پيش از موعد انتخاباتی هشدار داد

اختلال در ارتباط اينترنتی کشور


روزنامه همبستگی خبر داده که پنجاه درصد اينترنت کشور همچنان قطع است.


به نوشته اين روزنامه، اختلال در ارتباط اينترنتی کشور که از جمعه گذشته آغاز شده همچنان ادامه داشته و نا رضايتی بسياری از کاربران را موجب شده است.


بر اساس اطلاعات رسيده، فيبرنوری مسير جاسک - فجيره که در خارج از آب های ايران قطع شده است تا پنج روز آينده نيز در همين وضعيت باقی خواهد ماند.


صدای قانون


به نوشته روزنامه آفتاب یزد، آيت الله هاشم زاده هريسی همزمان با بيست و هفتمين سالروز تصويب قانون اساسی جمهوری اسلامی، گفت که هدف آيت الله خمينی تشکيل يک حکومت اسلامی بوده اما نه حکومتی که يک نفر در راس آن قرار بگيرد و بر ديگران حکومت مطلق داشته باشد.


به نوشته این روزنامه، هاشم زاده هريسی نسبت به فراموش شدن قانون اساسی هشدار داد و گفت که صدای اين قانون ديگر در کشور شنيده نمی شود.


اعلام جرم برعلیه ده روزنامه


روزنامه سرمايه، اعلام جرم دادستانی تهران بر عليه ده روزنامه سراسری و غير همسو با دولت را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته اين روزنامه، دادسرای عمومی و انقلاب تهران با صدور اطلاعيه هایی، روزنامه های «اعتماد ملی»، «کارگزاران»،«اعتماد»،«جام جم»،«همشهری»،«آينده نو»، «همبستگی»، «کارون»،«صدای عدالت» و «اسرار» را متهم کرده که به تبليغات پيش از موعد برای برخی از کانديداها اقدام کرده اند.


دادستانی تهران به روزنامه هايی که از نامزدهای انتخاباتی حمايت می کنند، هشدار داده که در صورت اصرار به تبليغ برای این نامزدها، پيش از موعد اعلام شده، آنها را تا پايان انتخابات توقيف خواهد کرد.
روزنامه سرمایه

دادستانی تهران همچنين به روزنامه هايی که از نامزدهای انتخاباتی حمايت می کنند، هشدار داده که در صورت اصرار به تبليغ برای این نامزدها، پيش از موعد اعلام شده، آنها را تا پايان انتخابات توقيف خواهد کرد.


کارت ملی


روزنامه قدس، خبر داد که در آينده نزديک همراه داشتن کارت ملی برای تمام افراد الزامی می شود.


به نوشته اين روزنامه، مديرکل ثبت احوال استان تهران ضمن هشدار به چهل در صد از شهروندان تهرانی که هنوز کارت ملی نگرفته اند، گفت که در آينده نزديک، کسانی که کارت ملی خود را به همراه نداشته باشند، مورد پيگرد قانونی قرار می گيرند.به نوشته روزنامه حیات نو اقتصادی، اسماعيل زاده، محجوب، هاشمی، شجاع پوريان، مظفری، گرامي مقدم وعليخانی درتذکری به محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران خواستار جلوگيری از تخصيص ۱۵۰ ميليون دلار به طرح غيرکارشناسی منوريل، و پاسخگويی در برابر کاهش صد درصدی بودجه متروی تهران در سال جاری شده اند.پاسخ انجمن صنفی به روزنامه نگاران


روزنامه اعتمادملی، پاسخ انجمن صنفی روزنامه نگاران به وزير ارشاد را منتشر کرد و از قول اين انجمن از صفارهرندی پرسيد که طبق چه قانونی روزنامه نگاران برای سفر بايد اجازه بگيرند؟


به نوشته اين روزنامه، انجمن صنفی روزنامه نگاران با انتقاد از سخنان چند روز پيش وزير ارشاد و دفاع او از احضار روزنامه نگاران توسط وزارت اطلاعات، آن را نشانه حاکميت نگاه امنيتی بر اظهارات وزير ارشاد دانسته و تاکيد کرده است: مشکل اصلی نيز از همين جا ناشی مي شود که وزير متولی امور فرهنگ و هنر با ديدی امنيتی به فعاليت های زيرمجموعه هایش مي نگرد، و اصل را هم بر اين گذاشته که ديگران در پی تاثيرگذاری و تغيير احوال او هستند و بايد از اين اقدام جلوگيری کرد.انجمن صنفی روزنامه نگاران از نگرشی که پس از روی کار آمدن دولت نهم در وزارت ارشاد نسبت به مطبوعات و روزنامه نگاران حاکم شده،اظهار تاسف کرده است.
اعتماد ملی

اين انجمن همچنين از نگرشی که پس از روی کار آمدن دولت نهم در وزارت ارشاد نسبت به مطبوعات و روزنامه نگاران حاکم شده، اظهار تاسف کرده است.


عکس های کتاب «الله اکبر»


روزنامه کيهان، با انتشار مقاله ای مفصل درباره يک عکاس ايرانی به نام عباس عطار، او را عکاس بهايی معرفی کرده و خواستار برخورد با او شده است.


اين روزنامه، انتشار يک مجموعه عکس از اين عکاس درباره کشورهای اسلامی در سال ۱۹۹۴ را نشانه دشمنی او با اسلام دانسته، و نوشته که عکس های کتاب «الله اکبر»، يک مجموعه عکس غرض آلود و سياه از ده ها کشور اسلامی است.


کيهان در عين حال نوشته که اين عکاس در نخستين سال های پس از انقلاب در اين روزنامه مشغول به کار بوده است. اين روزنامه همچنين با اشاره به حضور «عباس عطار» در ايران، او را به برنامه ريزی برای مخدوش کردن چهره انقلاب و اسلام متهم کرده و خواستار برخورد با اين عکاس شده است .


کنفرانس هولوکاست در تهران


سرانجام اینکه ، روزنامه جمهوری اسلامی ، از برگزاری کنفرانس هولوکاست در تهران طی هفته های آينده خبر داده است.


اين روزنامه از قول سخنگوی وزارت خارجه نوشت اين يک کنفرانس علمی ـ مطبوعاتی است که در دفتر مطالعات وزارت خارجه برگزار می شود.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG