لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۱:۴۸

بررسی روزنامه های صبح پنج شنبه ايران


روزنامه ايران، از استقبال دولت از مصوبه هسته ای روز چهارشنبه مجلس خبر داده است.


روزنامه سرمايه، نوشته که ديروز و ساعاتی پس از اصرار دولت به حفظ وضعيت موجود، مجلس طرح بازگشت ساعات آغاز به کار بانک ها به روال گذشته را تصويب کرد.


به نوشته اين روزنامه، نمايندگان مجلس از ابتدای ابلاغ بخشنامه دولت برای تغيير ساعت کار بانک ها، بارها مخالفت خود را با اين ابلاغيه اعلام کرده بودند و در تذکرهای متعدد نسبت به اين رويه انتقاد داشتند.


سرمايه، همچنين نوشته که وقتی اعضای مجلس ديدند تذکرها راه به جايی نمي برد و دولت همچنان اين بخشنامه را تمديد کرده است، پيش از آنکه هيات دولت نظر رسمی خود را در اين باره اعلام کند، اقدام به ارايه و تصويب طرح دوفوريتی کرده و با تصويب قانون، برای بازگرداندن وضعيت به روال گذشته اقدام کردند .


روزنامه ايران، از استقبال دولت از مصوبه هسته ای روز چهارشنبه مجلس خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، محمد سعيدی، معاون سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی گفته که مجلس با تصويب طرح الزام دولت به تجديد نظر در همکاری با آژانس بين المللی انرژی اتمی، آزادی عمل دولت را در فعاليت های هسته ای افزايش داده است.


به نوشته ايران، سعيدی در جمع خبرنگاران پارلمانی تاکيد کرده که مجلس با مصوبه ديروزش به دولت اختيار داده است که کيفيت روابط با آژانس را خودش تنظيم کند .


روزنامه رسالت از بازداشت يک زن ايرانی الاصل با تابعيت امريکايی در فرودگاه مهرآباد خبر داده است.


رسالت، اتهام اين زن را حمل مواد مخدر از تهران به مقصد امريکا برای مصرف شخصی خودش،عنوان کرده اما از ذکر نام و مشخصات بيشتر او خودداری کرده است .


دو روزنامه نزديک به دولت امروز با انتشار اخبار و گزارش هايی، وبلاگ ها و وب سايت های فارسی را از جمله ابزارهای دشمنان بر عليه حکومت اسلامی معرفی کرده اند.


روزنامه کيهان، به نقل از معاون پارلمانی وزارت ارتباطات، سايت ها و وبلاگ های فارسی زبان را به هتاکی و انتشار مطالب غيراخلاقی و مبتذل متهم کرده است.


اين روزنامه از قول مومن بالله، نوشته که بسياری از مطالب منتشر شده در وبلاگ ها و سايت های فارسی با روح نظام جمهوری اسلامی منافات دارد.


معاون وزير ارتباطات در توضيح آئين نامه ساماندهی سايت های اينترنتی مصوب دولت نيز تاکيد کرده که ساماندهی سايت ها و وبلاگ های فارسی به اين معنی است که برای ايجاد هر پايگاه اطلاع رسانی در شبکه اينترنت بايد مجوز رسمی از وزارت ارشاد اخذ شود.


روزنامه جام جم نيز، به نقل از يک مقام امنيتی ادعا کرده که ۳۸ هزار سايت و وبلاگ فارسی برای تحريک قوميت ها مشغول اند.روزنامه جام جم به نقل از يک مقام امنيتی ادعا کرده که ۳۸ هزار سايت و وبلاگ فارسی برای تحريک قوميت ها مشغول اند.

اين روزنامه بدون ذکر نام اين مقام امنيتی، از قول وی نوشته که «اپوزيسيون جديد به اين نتيجه رسيده که هيچ يک از گروه های قبلی توان براندازی نظام را ندارند، و به همين دليل بدنبال راهکارهای جديدی هستند.»


مقام امنيتی روزنامه جام جم ، همچنين ادعا کرده که هم اکنون ۷۰۰ سايت اينترنتی از سوی دشمنان انقلاب برای تحريک قوم ترکمن راه اندازی شده است. اين روزنامه، وجود سايت های متعدد اينترنتی را نشانه ای از تحريک قوم ترکمن و برنامه ريزی مخالفان نظام برای تحريک مردم اين منطقه ذکر کرده است .


روزنامه جمهوری اسلامی ، از فروريختن سقف مدرسه ای در کاکاوند لرستان خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، محمد خزايی، رئيس اداره آموزش و پرورش بخش کاکاوند، ضمن تاييد خبر فروريختن سقف يک مدرسه دو کلاسه روستايی در بخش کاکاوند بر سر ۱۵ دانش آموزاين دبستان، گفته که اين حادثه خسارت جانی بدنبال نداشته است .


روزنامه کارگزاران، خبر داده که وقوع يک انفجار به مجموعه تاريخی توس آسيب رسانده است.


به نوشته اين روزنامه، يک کارشناس واحد اجرايی پايگاه تاريخی توس اعلام کرده که دو انفجار در هفته گذشته در شمال آرامگاه فردوسی در توس منجر به لرزش بناهای تاريخی مجموعه و ايجاد ترک در بناهای تاريخی شده است.


به گفته حسين اکبری، اين انفجارها برای احداث کنار گذرشمالی شهر مشهد صورت گرفته است. کارگزاران، همچنين به نقل از مدير مجموعه تاريخی توس نوشته که ميزان آسيب های وارده در دست بررسی است .


روزنامه اعتماد ملی ، به نقل از فرمانده انتظامی استان تهران خبر داده که دو چهره سرشناس ورزشی به نگهداری مواد منفجره متهم شده اند.


به نوشته اين روزنامه، فرمانده انتظامی استان تهران روز چهارشنبه در يک نشست مطبوعاتی با اعلام اين خبر گفته که يکی از اين دو متهم، رئيس سابق يکی از فدراسيون های ورزشی است. اين مرد سابقه رياست کانون اسلامی مهندسان را نيز داشته است.


فرمانده انتظامی تهران نام اين دو چهره ورزشی را اعلام نکرده اما گفته که در حال حاضر هر دو متهم اين پرونده فراری هستند، و پليس همچنان به دنبال علت ذخيره چند کيلو مواد منفجره در يک ساختمان مسکونی از سوی آنها است .


و درآخر، روزنامه همبستگی، به نقل از وزير مسکن نوشته که وی نمي تواند دلايل افزايش قيمت مسکن را بگويد.


به نوشته اين روزنامه، بدنبال افزايش تا چهل درصدی قيمت مسکن در کشور، سعيدي کيا، وزير مسکن و شهرسازی، روز سه شنبه در حاشيه برگزاری يازدهمين اجلاس کميسون مشترک اقتصادی ايران و ليبی به خبرنگاران گفته که افزايش قيمت مسکن دارای پارامترهای متعددی است، و او نمي تواند برخی از دلايل آن را بيان کند.


وزير مسکن وعده کرده که در جلسه ای که تا پايان دی برگزار خواهد کرد اين دلايل را بازگو کند.


همبستگی در عين حال از قول يکی از مديران اين وزارتخانه نوشته که بخش مسکن همواره مورد هجوم اقدامات سوداگرانه بوده و برای قطع دست اين عوامل باید نهايت تلاش صورت گيرد .


XS
SM
MD
LG