لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۹ تهران ۱۹:۲۹

بررسی روزنامه های صبح سه شنبه ایران


روزنامه تهران امروز، نوشته طرح افزايش قيمت بنزين در شرايطي روي ميز كاري مجلس قرار گرفته است، كه برنامه‌اي براي مهار و كنترل تبعات اجتماعي اجراي اين طرح وجود ندارد.


این روزنامه به نقل از موسي‌الرضا ثروتي، یکی از اعضای مجلس تاکید کرده که ترس و نگرانی از تبعات اجتماعي ناشي از افزايش قيمت بنزين دولت و مجلس را در اتخاذ تصمیم برای بحران بنزین، بر سر دو راهي قرار داده است.


تهران امروز، علاوه بر این، خبر داده که هنوز طرح جامع شناسايي آحاد جامعه كه قرار بود از سوي وزارت رفاه ارائه شود و خانواده‌ها را از لحاظ ميانگين درآمدي مشخص كند در اختيار مجلس قرار نگرفته است.


این روزنامه از قول آقای ثروتی نوشته است: در صورتي كه پيش‌بيني‌‌هاي لازم براي اجرای طرح افزایش قیمت بنزین صورت نگیرد بايد منتظر عوارض اجتماعي بسياري بود.


روزنامه اعتماد ملی، در گزارشی از اعتراض معلمان نسبت به برگزاری « آزمون جنجالي ضمن خدمت معلمان » خبر داده است.


به نوشته این روزنامه ، معلمان معترض گفته اند که در این آزمون ، محتوای پرسش های طرح شده مربوط به زندگی پیامبر اسلام بسیار تمسخر آمیز بوده و علاوه بر توهین به معلمان ، تصویر تمسخر آمیزی از پیامبر ارائه کرده است.


معلمان معترض همچنین از توهین وزارت آموزش و پرورش به پیامبر اسلام در حکومتی که ادعای اسلامی بودن دارد، اظهار تاسف کرده اند.


اعتماد ملی برخی از پرسش های مطرح شده برای معلمان را در جریان این آزمون منتشر کرده و نوشته که سئوالات این آزمون به عنوان ج و ک و بوسیله اس ام اس در روزهای اخیر مورد استفاده قرار گرفته است.


روزنامه همشهری، واكنش مثبت ايران به اظهارات وزیر خارجه امریکا را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته این روزنامه، منوچهر متکی روز دوشنبه اعلام کرده که اظهارات روزهاي اخير ک ا ندولیزا رايس به گونه‌اي كه دررسانه‌ها منعكس شده، اظهارات و مواضع جديدي است.


وزیر خارجه جمهوری اسلامی، همچنین گفته که اين اظهارات را با نگاه مثبت دردست بررسي دارد، و نتيجه بررسي‌ها را بعد ازدريافت دقيق مطالب اظهارشده اعلام خواهد کرد.


روزنامه اعتماد، خبر داده که پاسپورت علیرضا رجایی یکی از دعوت شدگان به سیمنار دانشگاه ام آی تی در باره اوضاع ایران در هنگام بازگشت توقیف شده است.


به نوشته این روزنامه، در حالی که مقامات امنیتی جمهوری اسلامی پیشتر از خروج هاشم آقاجری و عبدالله مومنی برای شرکت در سمینار « گذشته و آینده اصلاحات » در دانشگاه ام آی تی امریکا جلوگیری کرده بودند، پاسپورت علیرضا رجایی یکی دیگر از شرکت کنندگان در این سمینار هنگام مراجعت به تهران در فرودگاه توقیف شده است.


اعتماد همچنین انتقاد رجایی از مطالب منتشر شده در باره این سمینار توسط برخی از رسانه های داخلی را منتشر کرده و به نقل از وی نوشته است: « آنچه که در ايران توسط برخي رسانه ها درباره اين سمينار مطرح شد، ۱۸۰ درجه با بحث هايي که آنجا مطرح شد اختلاف دارد .»


رسانه های نزدیک به دولت هدف از برگزاری این سمینار را انجام انقلاب مخملی در ایران عنوان کرده بودند.


روزنامه کارگزاران، از قول جانشین فرمانده نیروی انتظامی خبر داده است: کسانی که در چهارشنبه سوری بازداشت شوند، عید ۸۶ را در زندان به سر خواهند برد.


به نوشته این روزنامه، ساجدی نیا همچنین به مردم هشدار داده که نیروی انتظامی در شب چهارشنبه آخر سال با تجمع افراد در معابر و شریان های اصلی جلوگیری و برخورد خواهد کرد.


وی با انتقاد از افزایش ساعت کار مراکز خرید در ماه اسفند به ساعت یک شب که توسط شهرداری تهران اعلام شده، بر تصمیم نیروی انتظامی برای در زندان نگهداشتن افرادی که در چهارشنبه سوری دستگیر می شوند، تاکید کرده است.


روزنامه اعتماد ملی از حذف برخي سخنرانان همايش « دموكراسي در بستر دين رحماني » خبر داده است.


به نوشته این روزنامه، عباس عبدي، حسن يوسفي ‌اشكوري، احمد زيد‌آبادي و ابراهيم يزدي از جمله سخنرانانی هستند که به رغم دعوت قبلی برای سخنرانی در این همایش، اجازه سخنرانی به آنها داده نشده است.


در حالی که روزنامه های نزدیک به دولت ، روز دوشنبه از افزایش وام مسکن خبر داده بودند، روزنامه خراسان، در شماره روز سه شنبه خود به نقل از وزیر مسکن چنین افزایشی را تکذیب کرده است.


به نوشته این روزنامه، محمد سعیدی کیا تاکید کرده که مصوبه جديد شوراي پول و اعتبار حاكي از افزايش سقف وام مسكن نيست.


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG