لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۲۴

روزنامه اعتماد ملی، از ادامه ناآرامی در شهرستان اقليد خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، ناآرامي های شهرستان اقليد در شمال استان فارس که از صبح روز دوشنبه آغاز شده بود روز سه شنبه نيز ادامه پيدا کرد.


صبح سه شنبه عده ای با آتش زدن لاستيک، برخی خيابان های اصلی شهر را مسدود کرده که با وارد شدن نيروهای ويژه پليس، تلاش برای کنترل عوامل آشوب صورت گرفت.


ناآرامي های اقليد موجب تعطيلی برخی مدارس ابتدايی و راهنمايی اين شهر شده که بيشترين تجمع و اعتراض ها در مقابل فرمانداری انجام شده و معترضان، شيشه های اداره آموزش و پرورش و فرمانداری اين شهر را شکسته و به برخی اتومبيل ها آسيب وارد کردند.


اعتماد ملی، نوشته که درگيری های اقليد پس از اعلام الحاق منطقه خسروشيرين ازتوابع شهرستان اقليد به آباده آغاز شده است. الحاق اين منطقه در سفر اخير رييس جمهوری اسلامی و به دستور وی صورت گرفت.


روزنامه کارگزاران، در يادداشتی با عنوان «مقاومت در برابر مجلس» نوشته که به نظر می رسد تاکتيک مقاومت و تغيير مصوبه های مجلس توسط دولت به يک استراتژی تبديل شده است و انتظار می رود در روزها و هفته های آينده ناسازگاری بيشتر اين دو نهاد که اتفاقا هر دو خود را اصولگرا می دانند افزايش يابد.


به نوشته اين روزنامه، سردرگمی ها، آشفتگی ها و تصميم های غير مترقبه از سوی دولت در بخش صنعت و معدن و کشاورزی و بازرگانی اکنون آثار خود را هويدا کرده است.


کارگزاران، با اشاره به اينکه «می توان فهرستی از تصميم های عجيب اقتصادی دولت را که ناسازگاری و تناقض در آن کاملا به چشم می خورد رديف کرد» تاکيد کرده که دقت در اين تصميم ها نشان می دهد مقاومت در برابر تقسيم قدرت دولت با نهاد های ديگر و ترس از دست دادن محبوبيت سياسی است.


روزنامه همشهری، به نقل از محسن رضايی، دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام نوشته که تضعيف شوراها، مقاومت در برابر مردمي شدن نظام است.


به نوشته اين روزنامه، فرمانده سابق سپاه پاسداران در واکنش به تلاش شورای نگهبان و وزارت کشور برای ايجاد محدوديت هايی در اختيارات شوراهای شهر گفته که «امروزه ادامه مسير شوراها با دو تهديد محدودکردن اختيارات و آزادی عمل شوراها با تغيير واپس گرايانه، و تلاش برای به انحراف کشاندن شوراها از جايگاه اجتماعی آن مواجه است.»


رضايی علت بروز چنين تهديد هايی از سوی دولت و شورای نگهبان را وارد کردن شوراهای شهر و روستا به عرصه مسائل سياسی و جناحی ارزيابی کرده است.


روزنامه جمهوری اسلامی، در آستانه مذاکرات علی لاريجانی و خاوير سولانا در يادداشتی نسبت به سرنوشت مواضع مسکو ترديد کرده و نوشته که معلوم نيست مواضع نوسانی روسيه به کجا می انجامد.روزنامه اعتماد، از هشدار وزير فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی به مطبوعات درباره طرح نيروی انتظامی خبر داده و نوشته صفار هرندی هشدار داده است با رسانه هايی که باعث اخلال در کار نيروی انتظامی در مقوله برخورد با بدحجابی شوند به شدت برخورد خواهد کرد.

نويسنده اين روزنامه، نوشته است: «واقعيت اين است که مسکو در دو موضع کاملا متفاوت مغاير و حتی متضاد حرکت می کند. از يک طرف سعی داشته و دارد که در چارچوب مواضع اعضای گروه پنج به علاوه يک حرکت کند و رفتارش نشانگر همراهی با ايران نباشد، و از طرف ديگر با ايران قراردادی دارد که حتی با اعلام تجديدنظر اخير هم به هرحال بايستی آن را به پايان برساند.»


جمهوری اسلامی، تاکيد کرده که شدت و دامنه کارشکنی روس ها در مورد فعاليت های هسته ای ايران به حدی رسيده است که طی روزهای اخير سخنگوی وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ايران، رسما مسکو را به رفتار و گفتار متناقض متهم کرد و اعلام داشت که روس ها، دوگانه رفتار می کنند.


روزنامه اعتماد، از هشدار وزير فرهنگ و ارشاد جمهوری اسلامی به مطبوعات درباره طرح نيروی انتظامی خبر داده و نوشته صفار هرندی هشدار داده است با رسانه هايی که باعث اخلال در کار نيروی انتظامی در مقوله برخورد با بدحجابی شوند به شدت برخورد خواهد کرد.


به نوشته اعتماد، وی با انتقاد از برخی رسانه ها که با ايجاد تفرقه باعث اخلال درکار نيروی انتظامی می شوند، گفته که اين قبيل رسانه ها مطمئن باشند تا حدی قابل تحمل هستند ولی در صورت ادامه روش خود با اقتدار با آنها برخورد می شود.


روزنامه رسالت، دريادشتی به نمايندگان مجلس توصيه کرده که به جای استيضاح وزير آموزش و پرورش، سکوت کنند چرا که «بزرگترين فرياد، سکوت» است.


نويسنده رسالت، وزير آموزش و پرورش را مظلوم خوانده و نوشته که با تغيير وزير تغييری در وضعيت اين وزارتخانه ايجاد نخواهد شد.


XS
SM
MD
LG