لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۸:۲۶

وزیر دفاع آمریکا وعده داد از امنیت و شان نیروهای مسلح حمایت کند


مراسم سوگند اشتون کارتر (سمت راست) که روز سه‌شنبه با حضور جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا، برگزار شد.

اشتون کار‌تر که روز سه شنبه ۲۸ بهمن به عنوان چهارمین وزیر دفاع دوران ریاست جمهوری باراک اوباما سوگند یاد کرد، تعهد داد صریح‌ترین مشاوره راهبردی خود را ارائه کند و تصمیم‌های خود برای اعزام نیروهای مسلح به مناطق خطرناک را با بررسی و ملاحظه دقیق اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس از واشینگتن، جو بایدن، معاون رییس جمهوری آمریکا در این مراسم گفت اشتون کار‌تر «ماموریت‌های دشواری» در پیش رو دارد که از نبرد علیه شبه نظامیان گروه موسوم به حکومت اسلامی، تقویت سازمان ناتو تا پیشرفت‌های فناوری و کاهش بودجه دفاعی آمریکا را شامل می‌شود.

جو بایدن در سخنان خود اشتون کار‌تر را «مدیری بسیار با کفایت» توصیف کرد و افزود: «او مردی است که برای این کار ساخته شده است».

عضو تازه کابینه باراک اوباما در جواب گفت مسئولیت جدید خود را با سه تعهد آغاز می‌کند.

آقای کار‌تر متعهد شد که به باراک اوباما در اتخاذ بهترین تصمیم‌های ممکن برای امنیت آمریکا و جهان کمک کند، از شان، امنیت و سلامت نیروهای مسلح آمریکا دفاع کرده و برای آینده، نیروهای مسلحی بسازد که با تغییرات هماهنگ باشند.

در حالی که میزان بودجه دفاعی آمریکا در مجلس قانونگذاری مورد بحث است، آقای کار‌تر گفت او نه تنها به «تامین منابع مورد نیاز متعهد است بلکه تمام تلاش خود را برای استفاده بهینه از پول مالیات دهندگان آمریکایی به کار خواهد برد».

اشتون کار‌تر ۶۰ ساله، جانشین چاک هیگل شده است که تحت فشار و پس از اختلاف با کاخ سفید از مقامش کناره‌گیری کرد.

در مراسم ادای سوگند، ویلیام کار‌تر، پسر اشتون کار‌تر و تعدادی از فرماندهان نیروهای مسلح از جمله باب ورک، معاون وزارت دفاع و ژنرال مارتین دمپسی رییس ستاد مشترک نیروهای مسلح حضور داشتند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس می‌نویسد اشتون کار‌تر در پایان مراسم و هنگام خروج از تالار به سوال خبرنگاران در باره ارسال تسلیحات به اوکراین پاسخ نداد.

جو بایدن برای گرم کردن مراسم، با اشتون کار‌تر که سابقا در سطح مدیریت وزارت دفاع مسئولین‌های مهمی به عهده داشته، کمی شوخی کرد و سپس گفت: «اشتون کار‌تر، متفکر و اهل عمل است».

او افزود آقای کار‌تر پیشتر با فراهم کردن نفربرهای ضد مین و لباس‌های محافظ برای سربازان آمریکا در افغانستان و عراق «جان هزاران نفر را نجات داده است».

اشتون کار‌تر در‌ ای‌میلی که به تمام کارکنان وزات دفاع ارسال کرده سه تعهد خود به کاخ سفید را تکرار کرد و نوشت «دوره‌های سخت به مدیریت و تمرکز نیاز دارد».

او در این‌ای میل افزوده است: «تعهد می‌دهم که تصمیم گیری برای اعزام شما به مناطق خطرناک را با حداکثر تامل و توجه اتخاذ کنم، چون این بزرگ‌ترین مسئولیت وزیر دفاع است».

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG