لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۲

اظهارات احمدی نژاد درباره ادیان


محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران روز سه شنبه در جریان یک سخنرانی گفت است: « اسلام يک دين جهانی است و خداوند يک دين بيشتر نفرستاده است. خداوند دينی به نام مسيحيت و يهوديت نفرستاده است.»

محمود احمدی نژاد اضافه کرده است:«حضرت ابراهيم منادی اسلام بود، حضرت موسی و حضرت عيسی نيز منادی دين اسلام بودند.»

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای احمدی نژاد در جریان اجلاسی به نام «زنان و بیداری اسلامی» در سالن برج میلاد در تهران گفته است: « خداوند يک دين بيشتر نفرستاده است و آن اسلام است، پيامبر عزيز ما متعلق به تمام جهان است که پيامبر خاتم است. ايشان پيامبر مردم آمريکا، اروپا و آسيا نيز هست. پيامبر بودايی‌ها نيز هست و آمده است تا همه را نجات دهد.»

طبق آموزه ها و گفته های قرآن که کتاب دینی مسلمانان است، پیش از پیامبران پنجگانه موسوم به اولوالعزم، پیامبران دیگری بوده اند که ادیان دیگری داشته اند.

ادیانی مانند یهودی و مسیحی به دلیل داشتن کتاب دینی از سوی اسلام و مسلمانان به رسمیت شناخته می شوند. حتی زرتشتیان با کتاب دینی خود به نام اوستا از ادیان رسمی در نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می آیند.

بوداییان که در سخنان آقای احمدی نژاد به آن ها اشاره شده اصولا قائل به تناسخ هستند و اعتقادی به اولوهیت و مقام خداوندی ندارند.

آقای احمدی‌نژاد در ادامه گفته است: «پيامبر عزيز ما فقط برای مسلمانان نيست، قرآن نيز فقط برای مسلمانان نيست، قرآن متعلق به همه انسان‌ها است. »

وی افزود: «نوک تيز انقلاب‌ها و قيام‌ها بايد عليه رژيم صهيونيستی (اسرائیل) باشد چرا که پايگاه استکبار است و تا زمانی که نظام سلطه و رژيم صهيونيستی باشد ملت‌ها روی خوش نخواهند ديد و آنها بايد از بين بروند.»

محمود احمدی نژاد از زمانی که به ریاست جمهوری رسیده، به بیان کردن سخنان تحریک برانگیز معروف شده و به ویژه در مورد اسرائیل و یهودیان و آمریکا، حرف هایی زده که واکنش های گسترده ای داشته است.

وی زمانی هالوکاست و آمار کشتار یهودیان در جریان جنگ جهانی دوم را زیر سوال برده بود.

محمدرضا رحیمی، معاون اول آقای احمدی نژاد هم در آخرین اظهار نظر، گسترش مواد مخدر را به تلمود که کتابی دینی برای یهودیان است نسبت داده بود که واکنش های زیادی در پی داشت.
XS
SM
MD
LG