لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۵۱

سرقت يک محموله الماس در فرودگاه بروکسل


عکس تزیینی است
گروهی از سارقان مسلح که يونيفورم پليس برتن داشتند، محموله الماسی را که از بلژیک راهی سوييس بود، در فرودگاه بروکسل ربودند. ارزش اين محموله الماس، ۵۰ ميليون دلار، معادل ۳۷ ميليون يورو بوده است.

به گزارش رويترز، سه شنبه يکم اسفند ماه، سارقان حصار ورودی به محوطه محموله‌های هواپيمايی را باز کرده و به فرودگاه بروکسل رخنه کردند و از همان راه هم گريختند. پليس بلژيک گزارش داده سارقان دو خودرويی که با آنها سرقت کرده بودند، آتش زدند.

سخنگوی پليس بلژيک گفته که نيروهای انتظامی در جست و جوی هشت تن هستند. کارولين دی ولف از «مرکز جهانی الماس در آنتورپ» گفته است اين محموله بزرگی از الماس بوده که به سرقت رفته است.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به نقل از مرکز الماس آنتورپ نوشته بود اين یکی از بزرگترين سرقت‌های الماس در تاريخ است.

به گفته کارولين دی ولف، اين محموله الماس نتراشيده بوده که از آنتورپ در بلژيک، راهی زوريخ در سوييس بوده است. شهر آنتورپ از مراکز اصلی معامله الماس در جهان است و روزانه نزديک به ۱۵۰ ميليون يورو الماس از اين شهر جابجا می‌شود.

آنيا بيننس سخنگوی دادستانی آنتورپ می‌گويد سارقان حرفه‌ای و مسلح بوده و ماسک برچهره داشتند و از خودروهای سياه با علامت پليس استفاده کردند.

گروه سارقان با گذر از نيروهای امنيتی و قبل از اين که هواپيما بلند شود، وارد باند شده و
بخش محموله را باز کرده و بار الماس را با خود بردند. الماس‌های ربوده شده در حدود ۱۲۰ بسته بود.

از آن جایی که سارقان با خودرو و یونیفورم پلیس وارد شده بودند، بدون هیچ مانعی به محوطه حرکت هواپیماها رسیده و فقط با باز کردن حصار، وارد باند شده، بخش بار هواپیما را باز کرده و به سرعت از همان مسیر خارج شدند.

در جريان اين سرقت هيچ تيری شليک نشده و هيچ کسی هم آسيب نديده است. کل جريان سرقت در چند دقيقه اتفاق افتاده و سارقان در تاريکی شب عمليات را انجام داده و از محل فرار کردند.

خانم دی ولف می‌گويد اين سرقت، خدشه‌ای به امنيت بازار الماس در آنتورپ است و ممکن است بازار الماس در اين شهر را با ناآرامی روبرو کند. سارقان خيلی راحت توانسته‌اند کار خود را انجام دهند.
XS
SM
MD
LG