لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۳۰

کشته شدن ۹ تن در پی سه روز بارش سنگین باران در افغانستان


اخبار رادیو اروپای آزاد، رادیو آزادی - دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00
اخبار راديو اروپای آزاد، راديو آزادی - دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲:

در عراق، نبرد در استان انبار ميان شبه نظاميان مرتبط با القاعده و نيروهای دولتی، شدت گرفته است. نيروهای نظامی دولت عراق در حال برنامه ريزی برای حمله به فلوجه و آزادسازی مناطقی هستند که از سوی شبه نظاميان اشغال شده است.

در پاکستان، فعالان دانشجويی کمپينی برای گسترش آموزش تحصيلی برای کودکان، راه انداخته‌اند. فعالان نهاد دانش‌آموزی سازمان پاختونخوا در راستای اين کمپين، به همراه شماری از معلمان مدرسه راهی روستاهای دورافتاده جنوب استان بلوچستان شدند. اين فعالان در تظاهراتی از خانواده‌ها خواستند فرزندان خود را در مدرسه ثبت نام کرده و آن‌ها را به مدرسه بفرستند.

همچنين در پاکستان، اعضای جامعه هندوی اين کشور اجرای مراسم مذهبی موسوم به «هولی» را لغو کردند. رهبران جامعه هندوی پاکستان گفتند در اعتراض به آتش زدن معبد آن‌ها در استان سند در هفته گذشته، اين مراسم جشن مذهبی را به جا نمی‌آورند. اين رهبران از دولت پاکستان خواستند امنيت اقليت‌ها را تامين کند.

در افغانستان، کميسيون ملی انتخابات اين کشور، نمايشگاهی با هدف افزايش آگاهی در مورد مراحل رای گيری و انتخابات برگزار کرد. اين نمايشگاه برای نهادهای دولتی و نهادهای مدنی برگزار شده است. حدود سه هفته ديگر، انتخابات رياست جمهوری در افغانستان قرار است برگزار شود.

همچنين در افغانستان، بارش سنگين باران باعث کشته شدن ۹ تن شد. بيش از ۱۰۰ خانه مسکونی درسرتاسر اين کشور در پی بارش سنگين باران، تخريب شده‌اند. در کابل و پس از سه روز بارش باران، خانه‌ای فروريخت که در جريان آن سه کودک کشته شدند. دولت افغانستان کمک‌های اضطراری را به مناطق آسيب ديده فرستاده است.

در عراق و در شهر کرکوک، نمايشی با هدف ترويج زندگی مسالمت آميز و عاری از خشونت در حال اجراست. اين نمايش که نام آن «زنان و ميهن» است، زندگی مسالمت آميز اقليت‌ها کنار هم را تشويق می‌کند.
XS
SM
MD
LG