لینک‌های قابلیت دسترسی

شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۶:۴۵

راهیابی تیم بوسنی هرزگوین به جام جهانی فوتبال


اخبار رادیو اروپای آزاد، رادیو آزادی، چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۲:

دادگاهی در ناحیه «کی روف» در روسیه، اتهاماتی مبنی بر سرقت علیه «آلکسی ناوالنی» و همکار سابقش «پیوتر اوفیتسروف» برگزار کرد و احکامی با پنج سال تعلیق علیه آن ها صادر کرد. معنای این حکم این است که ناوالنی که یکی از جدی ترین مخالفان ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه محسوب می شود، به زندان نمی افتد اما دو بار در ماه باید حضور خود را به یک افسر پلیس، گزارش کند.

شواری مدیران امنیتی افغانستان می گوید تحقیقات در مورد انفجار در استان لوگارکه منجر به کشته شدن «ارسالا جمال»، فرماندار این استان شد، مشخص کرده که مواد منفجره در یک نسخه قرآن جاسازی شده بوده است. این انفجار که در پی آن 15 تن هم زخمی شدند، در مسجدی روی داد که در آن فرماندار مشغول سخنرانی در مراسم گرامیداشت عیدقربان بود.

در دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، حزب شورای احیای اسلام دستگیری اعضای حزب خود را محکوم کرد و آن را کمپینی برای بی اعتبار کردن این حزب خواند. یکی از اعضای این حزب یک شب در زندان ماند آن هم به دلیل شلوغ بازی در جریان سخنرانی امام جمعه مسجد و این که وقتی روحانی مسجد داشته درباره امام علی رحمان، رییس جمهوری حرف می زده، از او خواسته زودتر به دعایش برسد.

طرفداران فوتبال در بوسنی هرزگوین از پیروزی یک بر صفر تیم ملی خود برابر لیتوانی به وجد آمده و آن را جشن گرفتند. تیم بوسنی هرزگوین با این برد، در مسابقات راهیابی به جام جهانی برزیل، سرگروه شده و راهی جام جهانی شدند.
XS
SM
MD
LG