لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۵:۵۱
به گزارش خبرگزاری فرانسه، «سلطان کوسن» بلندقدترين مرد جهان از ترکيه با دو متر و ۵۱ سانتی متر، با يک زن جوان اهل سوريه ازدواج کرد. قد عروس يک متر و ۷۵ سانتی متر است و نزديک به ۷۵ سانتی متر از داماد کوتاه تر است.

«سلطان کوسن» ۳۱ ساله در جريان مراسم عروسی خود که روز يکشنبه پنجم آبان ماه در استان « ماردين» واقع در جنوب شرقی ترکيه برگزار شد، گفت نمی تواند احساس شادی خود را با کلمات بيان کند.

خبرگزاری آناتوليای ترکيه ،نوشته که سلطان کوسن خود را شادترين مرد جهان می داند و همسرش بزرگترين عشق زندگی اوست. «مروی ديبو» که اهل شهر هساکا در شمال شرقی سوريه است گفت اميدوار است که اين شادی هميشه ادامه پيدا کند.

به گزارش خبرگزاری آناتوليا، کت و شلوار مشکی داماد به طور ويژه توسط خياط دوخته شده و از حدود شش متر پارچه برای دوخت آن استفاده شده است.

«سلطان کوسن» که در يک خانواده کشاورز در جنوب شرقی ترکيه متولد شده درسال ۲۰۰۹ و پس از آن که «گينس» موسسه بين المللی جمع آوی رکوردهای جهانی نام وی را به عنوان بلندترين مرد جهان اعلام کرد، به شهرت رسيد. قد وی در آن زمان دو متر و ۴۷ سانتی متر بود.

دليل رشد غيرمعمول قد وی اختلال در غده هيپوفيز است . در سال ۲۰۱۰ پزشکان در ايالت ويرجينيای آمريکا با تاباندن اشعه قوی گاما و انجام يک روش جراحی جديد که فقط از ابزارهای راديولوژيک در آن استفاده می شود، توانستند نارسايی در غده هيپوفيز وی را درمان کنند.

در آخرين آزمايش هايی که در سال گذشته روی «سلطان کوسن» انجام شد پزشکان معالج اعلام کردند که نارسايی و اختلال های هورمونی که باعث می شد بدن وی حتی پس ازعبور از دوران بلوغ به رشد خود ادامه دهد، برطرف و درمان شده است.

بلندقدترين مرد جهان از اين پس ديگر رشد نخواهد کرد ولی در سال های اخير مجبور شده که برای حفظ تعادل خود در هنگام راه رفتن، از عصا استفاده کند.
XS
SM
MD
LG