لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۳:۲۹

بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران


مرگ وزیر دادگستری در حادثه تصادف، در روزنامه های ایران منعکس شد.

مرگ در جاده


بیشترروزنامه های امروز ايران به خاطر وجود دو تعطيلی جمعه و يک شنبه، از انتشار شماره روز شنبه خودداری کرده و اعلام کرده اند که شماره جديد خود را روز دوشنبه منتشر می کنند. از ميان روزنامه های منتشر شده تنها روزنامه ايران، در يادداشت کوتاهی مرگ وزير دادگستری بر اثر تصادف رانندگی را مورد توجه قرار داده و نوشته که مرگ در جاده های کشور زودترمی رسد تا مسافران به مقصد.


اين روزنامه با اشاره به آمار رو به افزایش مرگ و معلويت بر اثر سوانح رانندگی در جادهای کشور، نوشته جمال کريمی راد، وزير دادگستری تا لحظه نوشتن اين يادداشت، آخرين قربانی مشهور در تصادف های جاده ای کشوراست.


روزنامه ايران،مرگ يک وزير را به عنوان نمادی از هزاران قربانی تصادف های جاده ای کشور دانسته و تاکيد کرده که برای پيشگيری از آمار روز افزون مرگ بر اثر تصادف رانندگی، پرداخت هر قيمتی ارزشمند خواهد بود .


روزنامه ايران، در يادداشت کوتاهی مرگ وزير دادگستری بر اثر تصادف رانندگی را مورد توجه قرار داده و نوشته که مرگ در جاده های کشور زودترمی رسد تا مسافران به مقصد

آماده سازی راکتور بوشهر


روزنامه جام جم،از پايان عمليات نصب دستگاه خنک کننده رآکتور هسته ای بوشهر خبر داده است. به نوشته اين روزنامه،دفتر خبری شرکت روس اتم اکسپرت اعلام کرده روز جمعه گذشته با پايان مراحل نصب دستگاه خنک کننده رآکتور اتمی نيروگاه بوشهر،اين راکتور به قدرت ۶۵ مگاوات راه اندازی شده است .


مرگ با بتون


روزنامه قدس، جزييات تازه ای از ريزش سقف انبارسيمان در بجنورد را منتشر کرده و ازمدفون شدن سه کارگر زير خروارها بتون در اين حادثه خبر داده است.اين روزنامه به نقل از مدير کارخانه سيمان بجنورد نوشته که دوشنبه پيش و ساخت سقف سيلوی اضطراری و در حال ساخت کارخانه سيمان بجنورد فروريخته و سبب مجروح شدن هفت کارگر و مدفون شدن سه تن ديگر شده است.


روزنامه قدس، جزييات تازه ای از ريزش سقف انبارسيمان در بجنورد را منتشر کرده و ازمدفون شدن سه کارگر زير خروارها بتون در اين حادثه خبر داده است


به نوشته قدس پيش از اين رسانه های محلی تعداد مجروحان اين حادثه را ۱۰ نفر و تعداد جان باختگان را پنج تن ذکر کرده بودند.اين روزنامه هم چنين از قول مسعود معمارپور،مدير اين کارخانه،خبر داده ماموران امداد با شکافتن ذره ذره بيش از ۲۵۰ تن بتون در جست و جوی کارگان مدفون شده هستند .


هشدار به افزایش اعتیاد


روزنامه رسالت، در يادداشتی با عنوان «بحران گسترش اعتياد» نسبت به گسترش روز افزون اعتياد به مواد مخدر در کشور هشدار داده است. اين روزنامه تعداد معتادان کشور را بر اساس آمارهای رسمی سه ميليون نفر ذکر کرده، اما نوشته حداقل ۱۰ ميليون ايرانی با مشکل اعتياد درگيرهستند. رسالت، با اشاره به آمارهای تازه درباره گسترش اعتياد در کشورنوشته بخش عمده زندانيان کشور را معتادان و قاچاقچيان مواد مخدر تشکيل می دهند.


اين روزنامه هم چنين از افزايش صعودی دامنه اعتياد و کاهش سن معتادين به شدت اظهار نگرانی کرده،و نوشته که آمارهای جديد گويای آن است که اعتياد زنان نيزبه ۴۰ درصد افزايش يافته است .


بارش شدید برف


روزنامه کيهان،خبر داده که به علت بارش شديد برف راه های ارتباطی ۱۰۰۰ روستای کردستان مسدود شده است.اين روزنامه به نقل از مسئول اطلاع رسانی راههای روستايی اداره راه و ترابری کردستان نوشته که بارش برف تمام راههای ارتباطی روستايی بيجار، کامياران، مريوان، قروه و سروآباد را با مراکز شهری مسدود کرده است.به گفته اين مقام محلی بيش از ۵۰ درصد راههای روستايی شهرهای سقز،دهگلان و بانه نيز با مرکز شهرها مسدود شده است.کيهان،ارتفاع برف در اين شهرستان ها را بيش از ۵۰ سانتی متر عنوان کرده نوشته که در برخی محورهای روستايی بيش از دو متر برف بر زمين نشسته است.


حميد رضا کاتوزيان، ضمن تکرار سخنان پيشين خود درباره آتش سوزی خودروهای پژو، اتفاقاتی که در مورد کيفيت خودرو در داخل کشور می افتد را فاجعه دانسته و اعلام کرده که عده ای از مديران ايران خودرو او را تهديد کرده اند

فاجعه خودروسازی


روزنامه جمهوری اسلامی،به نقل از نايب رئيس کميسيون صنايع مجلس،نوشته که وی پس فاجعه خواندن خودروهای توليد داخل مورد تهديد قرار گرفته است.به نوشته اين روزنامه،حميد رضا کاتوزيان، ضمن تکرار سخنان پيشين خود درباره آتش سوزی خودروهای پژو، اتفاقاتی که در مورد کيفيت خودرو در داخل کشور می افتد را فاجعه دانسته و اعلام کرده که عده ای از مديران ايران خودرو او را تهديد کرده اند. اين عضو مجلس توليد کنندگان خودرو در داخل ايران را بی کفايت و بی عرضه نام داده و گفته که هنوز روی بحث خود در مورد آتش سوزی پژو ۴۰۵ مصر هستم.


XS
SM
MD
LG