لینک‌های قابلیت دسترسی

دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۴۴

مراسم تشييع جنازه شيعيان در بغداد برگزار شد


مراسم تشیع جنازه شیعیان در حالی انجام شد که در کرکوک عملیات انتحاری اتفاق افتاد

مراسم تشييع جنازه ۵۰ تن از جان باختگان بمبگذاری روز يکشنبه در محله شيعيان بغداد روز دوشنبه برگزار شد. حوادث بمبگذاری اخیر در مرکز شهر بغداد ۵۰ تن کشته، و ۹۰ نفردرپی داشت.


بمبگذاری اين حادثه در چند خودرو انجام شد که در فواصل زمانی کوتاه مدت از يکديگر منفجر شدند. اين حادثه آخرين عمليات بمبگذاری در چند هفته اخير بود که به تدريج در محله های شيعه نشين و سنی نشين بغداد اتفاق افتاده است.


گزارش های رسيده حاکی از اين است که خشونت در کرکوک ادامه دارد و درگيری ها در حالی رخ می دهد که به تازگی جرج بوش، رييس جمهور آمريکا و نوری المالکی، نخست وزيرعراق در اردن با یکدیگر ديدار کرده و بر حفظ امنيت داخلی در عراق تاکيد کردند.


در يک ماه گذشته حدود سه هزار و ۷۰۰ تن در خشونت ها و ناامنی های عراق جان باخته اند.در يک ماه گذشته حدود سه هزار و ۷۰۰ تن در خشونت های عراق جان باخته اند.

بمبگذاری اخير در محله شيعيان در مرکز شهر بغداد اتفاق افتاد که سه خودرو در نيمه های شب در فاصله هايی کوتاه از يکديگر منفجر شدند.


فارغ از ۵۰ تن از کشته شدگان بمبگذاری اخير، ۹۰ نفر هم مجروح و روانه بيمارستان و مراکز درمانی شدند.


خشونت در عراق در حالی رو به افزايش است که روز دوشنبه درنزديکی کرکوک و طی يک عمليات انتحاری سه مامور پليس نيز کشته شدند.


نيروهای آمريکايی روز يکشنبه يکی از محل های مظنون به پناهگاه تروريست ها را در استان انبار در شمال بغداد را مورد حمله هوايی قرار دادند که پنج غيرنظامی نيز طی اين عمليات کشته شدند.


جرج بوش، رييس جمهوری آمريکا درگيری های عراق را «ناامنی» توصيف کرده و آن را جنگ داخلی نمی داند. اين در حالی است که کوفی عنان، دبيرکل سازمان ملل متحد، اوضاع عراق را بدتر از جنگ داخلی برشمرده است.


XS
SM
MD
LG