لینک‌های قابلیت دسترسی

پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۱۴

هواپيمای بويينگ با بيش از ۱۰۰ سرنشين سقوط کرد


مقامات نظامی اندونزی خبر دادند هواپیمای بویینگ سقوط کرده است.

هواپيمای بويينگ ۷۴۷ خطوط هوايی آدام اير اندونزی با بيش از ۱۰۰ سرنشين روز دوشنبه در سواحل سووالسی سقوط کرد .


اين هواپيما به دليل اوضاع بد آب و هوايی وضعيت اضطراری اعلام کرد و پس از آن ارتباط با برج مراقبت قطع شد .


هاتا راجاسا، وزير راه و ترابری اندونزی در گفت و گو با راديو دولتی اندونزی خبر داد که ممکن است هواپيما در ۷۵۰ کيلومتری جنوب غربی از مقصد اصلی، مجبور به فرود اضطراری شده باشد .


ادی سويانتو، مقام مسوول نظامی فرودگاه اندونزی به آسوشيتد پرس گفته هواپيمای بويينگ ۷۴۷ سقوط کرده است .


گروه های نجات مشغول بررسی هستند تا شايد محل سقوط و يا فرود اضطراری هواپيما مشخص شود و آنها هر چه سريع تر به محل حادثه اعزام شوند .


ايشاسان تاتانگ، رييس اداره هواپيمايی هم خبرداده هنوز هيچ اطلاع دقيقی از اين که هواپيما فرود اضطراری کرده باشد، در دست نيست .


پرواز شماره ۵۷۴ قرار بود از سورابايا در شرق جاوه و با پرواز دو ساعته به مانادو در ضلع شمالی جزيره سووالسی برود .


پرواز به وقت محلی ساعت يک ظهر انجام شد که مقارن با ساعت شش به وقت گرينويچ است. هواپيما در ارتفاع ۱۰ هزار و ۷۰۰ متری بود که ارتباط آن با برج مراقبت قطع شد .


يکی از مسولان برج مراقبت گفت در آخرين تماس با هواپيما، خلبان اطلاع داد با يک جبهه هوای بد خورد کرده و حتی ممکن است با اتمام سوخت مواجه شده باشد .


اين هواپيما ۹۶ مسافر و شش خدمه را با خود حمل می کرد. شرکت آدام اير از شرکت های هوايی ارزان قيمت است که در چند سال گذشته فعال بوده و فقط پروازهای دخلی انجام می دهد .


سال گذشته يکی از هواپيماهای جت اين شرکت هوايی در مسير جاکارتا به سووالسی به مدت چهار ساعت با برج مراقبت ارتباط نداشت که بعد مشخص شد مجبور به فرود اظطراری شده است.


XS
SM
MD
LG