لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۴۴

ایران با پیروزی در مقابل آمریکا قهرمان جام جهانی کشتی آزاد شد


در دور نهایی تیم کشتی آزاد ایران ۵ بر ۳ تیم آمریکا را شکست داد.

تیم کشتی آزاد ایران با شکست تیم آمریکا در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۷، برای ششمین بار متوالی به قهرمانی این رقابت‌ها دست یافت. ایران میزبان این دور از مسابقات جام جهانی کشتی بود و این مسابقات در کرمانشاه برگزار می‌شد.

در دور نهایی این دوره از رقابت‌ها که بین کشتی‌گیران ایرانی و آمریکایی برگزار شد، تیم کشتی آزاد ایران ۵ بر ۳ تیم آمریکا را شکست داد.

در این دور ابتدا حسن رحیمی در وزن ۵۷ کلیوگرم مغلوب آنتونی راموس شد. پس از آن در ۶۱ کیلوگرم، مسعود اسماعیل‌پور از سد لوگان استیبر گذشت، و میثم نصیری هم در وزن ۶۶ کیلوگرم فرانک مولینارو را شکست داد.

ایران در وزن ۷۰ کیلوگرم هم با چیره شدن مصطفی حسین‌خانی بر جیمز گرین به پیروزی رسید.

دو شکست دیگر ایران در وزن‌های ۷۴ کیلوگرم و ۹۷ کیلوگرم بود که در وزن نخست پیمان یاراحمدی رقابت را به جردن باروز واگذار کرد و در وزن دوم امیر محمدی مغلوب کایل اسنایدر شد.

با این حال دو کشتی‌گیر دیگر ایرانی یعنی حسین یزدانی و کمیل قاسمی، در وزن‌ها ۸۶ کیلوگرم و ۱۲۵ کیلوگرم، دیوید تیلور و نیک گویازدوفسکی را شکست دادند تا در نهایت تیم کشتی آزاد ایران باشد که قهرمانی را از آن خود می‌کند.

تیم آمریکا در حالی در رقابت‌های جام جهانی در کرمانشاه به نایب قهرمانی رسید که تصمیم ایران به عمل متقابل در مورد فرمان مهاجرتی منع ورود به آمریکا حضور این تیم در رقابت‌ها در هاله‌ای از ابهام قرار داده بود.

با این حال فدراسیون کشتی ایران از مقام‌های مسئول خواست که امکان حضور تیم آمریکا را در این دوره از مسابقات فراهم کنند، و همزمان تعلیق موقت فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ توسط دادگاهی در آمریکا و نیز صدور روادید آمریکا برای تیم تیراندازی با کمان ایران، باعث شد با صدور روادید برای کشتی‌گیران آمریکایی موافقت شود.

در مسابقات کرمانشاه علاوه بر ایران و آمریکا، تیم‌های روسیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان، هند، ترکیه، و مغولستان نیز حضور داشتند و در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها تیم جمهوری آذربایجان با غلبه بر ترکیه به مقام سوم رسید.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG