لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ تهران ۲۱:۵۳

پایان کار والیبال ایران در لیگ جهانی با سه شکست متوالی


تیم ملی والیبال ایران با سه شکست متوالی در هفته سوم لیگ جهانی والیبال، وداعی تلخ با این رقابت‌ها داشت. با این نتایج اگر آرژانتین در روز پایانی مسابقات در خانه بر بلغارستان غلبه کند، ایران در رده ما قبل آخر جدول رده‌بندی قرار خواهد گرفت.

ایران در سومین هفته از این مسابقات، با نتایج مشابه سه بر صفر، مغلوب تیم‌های آمریکا و لهستان شد. در آخرین هفته هم سه بر صفر به روسیه باخت تا بدون سِت برده، به ایران بازگردد.

در دیدار ایران مقابل لهستان، موسوی، غلامی، شفیعی و فائزی ۴ دفاع وسط ایران حتی یک امتیاز هم از این موقعیت به دست نیاوردند. چهار سرعتی زن، بدون کسب حتی یک امتیاز از دفاع مستقیم.

وضعیتی نامطلوب از بعد فنی که انتقادات گسترده‌ای را از جانب کارشناسان و هواداران این رشته ورزشی در پی داشت.

روسیه که با ترکیبی کاملاً متحول‌شده در رقابت‌های امسال حضور یافته است، با درخشش در هفته آخر، در موقعیت صعود قرار گرفت و به این مهم نیز دست یافت. آنها به ترتیب لهستان، آمریکا و ایران را از پیش رو برداشتند.

در ترکیب ایران فرهاد سال افزون، رضا قرا، مجتبی میرزاجانپور، میلاد عبادی‌پور، سامان فائزی، مسعود غلامی و مصطفی حیدری شروع کنندگان بازی بودند.

کولاکوویچ برای اولین بار تیمش را با پنج تغییر به زمین فرستاد تا غیر از عبادی‌پور، تمام بازیکنان اصلی روی نیمکت باشند.

در دست اول، ایران با نتیجه ۲۴ بر ۲۱ پیش افتاد اما بار دیگر اتفاق عجیب دیدار با آمریکا تکرار شد و ایران همین دست را هم ۲۶ بر ۲۴ واگذار کرد.

دست دوم بازی، بدون تغییر برای ایران آغاز شد اما اتفاقات زمین، شباهتی به دست اول نداشت و روس‌ها برتری خود را از ابتدا تا انتها به رقیب آسیایی‌شان دیکته کردند.

ناهماهمگی در خط حمله ایران بین پاسور با اسپکرها و دفاع ضعیف، باعث شد روسیه تیم برتر در توپ‌های برگشتی باشد. در نهایت هم ضربه بی رمق میرزاجانپور دفاع شد تا ایران فقط ۱۸ امتیاز بگیرد.

در دست سوم بازی نیز روسیه توانست برتری فنی و انگیزشی خود را حفظ کند و ایران باز هم در هجدهمین امتیاز متوقف شد.

سه پیروزی در ۹ مسابقه حاصل کار ایران در لیگ جهانی امسال بود که دو برد از این سه پیروزی در تهران به دست آمد.

اسلوونی که با هدایت اسلوبودان کواچ سرمربی پیشین ایران در این رقابت‌ها حضور یافته، در سطح دو لیگ جهانی موفق شد عنوان نخست را نصیب خود کند.

دیدن نظرات (۳۵)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG