لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۵۱

جریمه مالی و تعلیق؛ فرجام مسابقه دختران و پسران استقلال


باشگاه استقلال به خاطر مسابقه تمرینی تیم دختران و پسران نوجوان از مردم عذرخواهی کرده است
برگزاری مسابقه فوتبال بین تیم‌های نوجوانان دختر و پسر باشگاه استقلال، به تعلیق و جریمه مالی برخی مربیان و دست‌اندرکاران این باشگاه انجامید.
پس از آنکه هفته گذشته گزارش‌هایی مبنی بر انجام مسابقه فوتبال بین تیم‌های دختران و پسران نوجوان در باشگاه استقلال منتشر شده، کمیته انضباطی این باشگاه با بررسی این اتفاق، جمعی از دست‌اندرکاران این باشگاه را با تعلیق و جریمه نقدی مواجه کرد.
بر اساس بیانیه این کمیته، محمد خرمگاه، مدیر فنی آکادمی فوتبال استقلال و سعیده پورنادر سرمربی تیم بانوان این باشگاه به مدت یکسال از کلیه فعالیت‌های ورزشی در باشگاه استقلال محروم شده و علاوه بر آن آقای خرمگاه ملزم به پرداخت پنج میلیون تومان جرمیه نقدی شد.
کمیته انضباطی باشگاه استقلال همچنین در این حکم مصطفی اردستانی مربی تیم نوجوانان استقلال را به شش ماه تعلیق از فعالیت‌های ورزشی در این باشگاه و پرداخت دو میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرد و برای علیرضا منصوریان مسئول آکادمی ورزش استقلال نیز توبیخ کتبی و جریمه پنج میلیون تومانی در نظر گرفت.
این کمیته همچنین در این بیانیه از مردم بابت این اتفاق عذرخواهی کرده است.
صدور این بیانیه که در حکم پذیرفتن انجام مسابقه بین تیم دختران و پسران نوجوان باشگاه استقلال است، در شرایطی است که پیشتر، مربی تیم دختران استقلال، با تکذیب این اتفاق گفته بود که «تنها در زمان تمرین دو تیم تداخل وجود داشته است.»
این در حالی است که هفته گذشته خبرگزاری مهر گزارش داد که تیم فوتبال نوجوانان استقلال روز سه‌شنبه در دیداری دوستانه به مصاف تیم بانوان این باشگاه رفته و موفق به شکست هفت بر صفر این تیم شده است.

این مسابقه تمرینی که اتفاقی نادر در رخدادهای ورزشی سال‌های پس از انقلاب اسلامی به شمار می‌آید، بازتاب گسترده‌ای در خبرگزاری‌های داخلی و خارجی داشت و به واکنش برخی مقام‌های ورزشی نیز منجر شد.

از جمله روزنامه بریتانیایی گاردین با ارائه گزارشی در این زمینه نوشت که فوتبال ورزش محبوبی میان زنان ایرانی است. اما بر اساس قوانین اسلامی تمرین و بازی تیم‌های دختران باید در فضاهای بسته و بدون حضور تماشاگران مرد برگزار شود و همچنین زنان از حضور در ورزشگاه‌ها منع شده‌اند.


XS
SM
MD
LG