لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۰۶

هفدهمین طلای ایران در بازی‌های آسیایی، قهرمانی طالبیان در کایاک


در ادامه رقابت‌های شانزدهمین دوره بازی‌های آسیایی که در گوانگژو در حال برگزاری است، احمدرضا طالبيان با قهرمانی در فينال كاياک هزار متر، کاروان ورزش ايران را صاحب هفدهمين مدال طلای بازی‌های آسيایی كرد.

طالبيان كه با بهترين زمان نسبت به حریفان در مرحله مقدماتی راهی فينال شده بود، در اين مرحله با ثبت زمان سه دقيقه و ۳۴ ثانيه و ۳۰ صدم ثانيه قهرمان كاياک تک نفره در مسافت هزار متر شد.

طالبيان در ۲۵۰ متر اول پس از قايقرانان ژاپن و ازبكستان در مكان سوم قرار داشت. اما در ۵۰۰ متر، همه پاروزن‌ها را پشت سر گذاشت و در پايان با بيش از پنج متر اختلاف نسبت به حریفان از خط پايان عبور كرد.

پیش از این محسن شادی در روئینگ مسافت دو هزار متر، بالاتر از رقیب ژاپنی به مدال طلا دست یافته بود تا اولین مدال‌آور این رشته ورزشی برای ایران باشد.

همچنین اعضای تیم دختران روئینگ ایران نیز متشكل از حميرا برزگر، سولماز عباسی، مريم سعيدی و نسيم بن يعقوب در مسابقات سبک وزن اين رقابت‌ها روی سکوی سوم ایستادند.

احمدرضا طالبیان پس از کسب مدال طلا به خبرنگاران گفت: «هدفم اين بود که نشان دهم ما می‌توانيم. با اينکه اين رشته يک ورزش غربی است اما خواستم نشان دهم ايرانی‌ها هم می‌توانند. اميدوارم در المپيک هم در اين رشته موفق باشيم. براي موفقيت در هر بخشي بايد زحمت کشيد. من چهار سال مداوم تمرين کردم تا به طلا برسم و حالا پاسخ زحماتم را گرفتم.»

طالبیان درباره برنامه‌های بعدی‌اش گفت: «از حالا برای المپيک ۲۰۱۲ تمرين و برنامه‌ريزی خواهم کرد.»

همچنین در ادامه این رقابت‌ها، شاهو ناصری مدال نقره را در رشته كانو تک نفره به گردن آويخت. ناصری پس از پاروزن ازبکستانی در مكان دوم قرار گرفت.

او پس از کسب این موفقیت گفت: «برای رسيدن به اين مدال از ۲۰۰۶ دوحه تا ۲۰۱۰ گوانگژو زحمت کشيدم. از مردم ايران و به خصوص مردم کردستان تشکر می‌کنم.»

قایقرانی ایران یک مدال دیگر را نیز به خود اختصاص داد که تيم كاياک چهار نفره نصیب خود کرد. این تیم متشكل از احمدرضا طالبيان، حسن سنكایی، فرزين اسدی و امين بداغی در فينال ماده هزار متر كاياک چهارنفره به مصاف هشت تيم ديگر رفت و مدال برنز را به دست آورد.

رشته ورزشی قایقرانی با ۱۳۰ ورزشکار و همراه در رشته‌های روئینگ، بادبانی، قایق اژدها، اسلالوم، کانو و کایاک در مسافت‌های مختلف، پرتعدادترین تیم در جمع رشته‌های اعزامی از سوی جمهوری اسلامی ایران به بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ گوانگژو است.
XS
SM
MD
LG