لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۹:۴۹

انتقاد آمریکا از وضعیت قاچاق انسان در میان اعراب


کاندليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا گفت اين گزارش مشکل قاچاق انسان را در دنيا تشريح می کند و راه حل هايی برای آن ارائه می کند.

دولت جرج بوش، متحدين کليدی خود را در ميان کشورهای عربی متهم کرد که اقدامات لازم را برای کنترل قاچاق انسان در کشورهايشان انجام نمی دهند.


به گزارش خبرگزاری آسوشيتدپرس، گزارش سالانه وزارت امور خارجه آمريکا درباره قاچاق انسان که روز چهارشنبه منتشر شد از وضعيت هفت کشور عربی از جمله سه متحد کليدی صلح خاورميانه يعنی مصر، اردن و عربستان سعودی ابراز نگرانی شده است.


براساس گزارش منتشر شده، قاچاق انسان نه تنها برای سوءاستفاده جنسی بلکه به منظور کار اجباری و به کارگيری کودکان به عنوان سرباز انجام می گيرد.


تهيه کنندگان گزارش وزارت امور خارجه آمريکا، تلاش دولت ها برای تحت تعقيب قرار دادن قاچاقچيان، مجازات آنها و برنامه هايی برای حمايت از قربانيان را در کشورهای مختلف بررسی کرده اند.


در اين گزارش از عملکرد دولت های چين، روسيه و هند نيز انتفاد شده است.


همچنين نام برخی کشورهای مخالف آمريکا در جهان مانند ميانمار، کوبا و ايران در ميان کشورهايی قرار گرفته که بدترين وضعيت را در مبارزه با قاچاق انسان دارند.


براساس گزارش منتشر شده، قاچاق انسان نه تنها برای سوءاستفاده جنسی بلکه به منظور کار اجباری و به کارگيری کودکان به عنوان سرباز انجام می گيرد.

همزمان تاکيد شده که دولت ونزوئلا در قياس با سال های قبل، به دستآوردهايی رسيده و مبارزه با قاچاق انسان در اين کشور بهبود يافته است.


بنا ير اين گزارش آمارمجازات قاچاقچيان در کشورهايی که برنامه های انها برای کنترل و محدود کردن قاچاق انسان شکست خورده اند، کاهش يافته است.


کاندليزا رايس وزير امور خارجه آمريکا گفت اين گزارش مشکل قاچاق انسان را در دنيا تشريح می کند و راه حل هايی برای آن ارائه می کند.


خانم رايس بعد از انتشار اين گزارش گفت: «ما اميدواريم اين گزارش سبب شود ملت های جهان کنار هم بايستند و يک صدا اعلام کنند آزادی و امنيت انسان ها بخش هايی از هويت بشر هستند که جای چانه زنی ندارند.»


در اين گزارش، چهار کشور عربی به عنوان کشورهايی که تلاش لازم برای مقابله با قاچاق انسان را انجام نداده اند، شناخته شده اند.


بر اساس اين گزارش عربستان سعودی کمترين مبارزه را در چهار سال گذشته داشته است، هرچند سوء استفاده جنسی در افراد قاچاق شده رتبه پايين تری از کارگران قاچاق شده دارد.


سناتور جمهوری خواه کريستوفر اسميت گفت هرچند اين گزارش بهره کشی را که در اطراف جهان رخ می دهد روشن می کند اما هنوز نکات مبهمی در آن وجود دارد.


به گفته اسميت کشورهايی مانند چين، ويتنام و هند بالاترين رقم را در بهره کشی جنسی و سوءاستفاده از کارگران دارند. در همين حال آنان کمترين تلاش را برای متوقف کردن اين اقدام مجرمانه انجام داده اند.


وی درخواست کرد تا نام اين کشورها در ليست کشورهای متخلف قرار گيرد.


در اين گزارش قيد شده است که کارگران خدماتی از کشورهای چين، ويتنام و هند برای کار به عربستان سعودی می روند اما غالبا با ضبط شدن پاسپورت هايشان، تهديد شدن و آزارهای جنسی، امکان بازگشت به کشورهايشان را ندارند.


بيشتر کشورهای اروپايی درزمره کشورهايی قرار دارند که به مبارزه جدی با قاچاق انسان می پردازند.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG