لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۰ تهران ۰۱:۱۴

خبرهای ضدونقیض از تیراندازی به سوی سفارت ایران در بغداد


سفارت ایران در بغداد
خبرهای ضد و نقیضی از تیراندازی به سوی سفارت ایران در بغداد پایتخت عراق منتشر شده است.در حالی که برخی منابع وقوع این حادثه را تایید می‌کنند، منابع دیگر آن را رد کرده و می‌گویند که حادثه، به سفارت ایران ارتباطی نداشته است.

ابتدا واحد مرکزی خبر به نقل از یکی از کارکنان سفارت جمهوری اسلامی ایران در عراق گزارش داد که حدود ساعت ۱۶ به وقت محلی، از یکی از ساختمان‌های اطراف، به سمت سفارتخانه تیراندازی شد.

بنا بر این گزارش، در این حادثه، یکی از محافظان عراقی سفارتخانه، از ناحیه پا زخمی شد.
این گزارش می‌افزاید که پس از وقوع این حادثه، نیروهای امنیتی با حضور در محل، خیابان‌های منتهی به سفارت جمهوری اسلامی ایران را بستند. همچنین بالگردهای عراقی اقدام به گشت‌زنی بر فراز آسمان منطقه کردند.

اما خبرگزاری فارس، با حسین دانایی فرد سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق مصاحبه کرده که او اخبار منتشر شده درباره تیراندازی به سمت سفارتخانه ایران در بغداد را تکذیب کرد.

آقای دانایی‌فر با بیان اینکه در ساعت ۴۵ : ۱۵ به وقت بغداد در یکی از خیابان‌های نزدیک به سفارت ایران تیراندازی صورت گرفته، تصریح کرد: «در این تیراندازی یک نفر زخمی شده و کسی کشته نشده است.»

علی نراقی سخنگوی سفارت ایران در بغداد هم در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه، وقوع هرگونه تیرندازی به سمت این سفارتخانه را تکذیب کرد. او گفت: «تیراندازی ارتباطی به سفارت نداشت.»

اما همین خبرگزاری به نقل از یک منبع در وزارت کشور عراق گزارش داده است که تیراندازی در ورودی سفارت ایران روی داده که در آن، یکی از محافظان عراقی سفارت، خودکشی کرده است.

این منبع آگاه گفته است: «یکی از سربازان در حالی که در ورودی سفارت نشسته بود، خشاب اسلحه را به سمت خود خالی می‌کند.»

سفارت ایران در بغداد در نزدیکی «منظقه خضرا» قرار داد که منطقه‌ای حفاظت شده است. این سفارتخانه پیشتر در معرض حملاتی با خودروهای بمب گذاری شده و شلیک خمپاره، قرار گرفته بود.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG