لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۵۱

زندان به جرم «۲۱۸۰۷ تماس تلفنی» با دوست دختر سابق


یک مرد فرانسوی ۳۳ ساله به جرم ۲۱۸۰۷ بار تماس تلفنی و ارسال پیامک به دوست دختر سابقش به زندان محکوم شده است.

به نوشته روزنامه گاردین، این مرد که گاردین اشاره‌ای به نام او نکرده اینک ضمن ابراز ندامت، کار خود را «احمقانه» توصیف کرده است.

این مجرم سمج اعتراف کرده که به این دلیل اصرار داشته با معشوق سابق خود تماس بگیرد که از او بخواهد «بابت تعمیر آپارتمانشان تشکر» کند. این مرد هم به دلیل ایجاد مزاحمت تلفنی به تحمل ۱۰ ماه حبس و پرداخت ۱۰۰۰ یورو جریمه نقدی محکوم شده که از این مقدار شش ماه حبس تعلیقی است.

دادگاه مقرر کرده که این شخص در طول گذران دوران محکومیت خود یک دوره روان‌درمانی طی کرده و از انجام هرگونه تماس با زنی که مورد مزاحمت قرار داده بود اکیداً منع شود.

مجرم که اهل جنوب فرانسه است پذیرفته که در طول ۱۰ ماه به کرات برای دوست دختر پیشین خود پیامک فرستاده و با تلفن همراه وی تماس گرفته است.

این فرد به ظاهر پس از قطع رابطه در سال ۲۰۱۱، دچار افسردگی شد و چندی نیز برای درمان این بیماری در بیمارستان بستری شده بود.

وی پس از ترخیص از بیمارستان با تماس با زن یاد شده از وی خواست بابت تعمیر آپارتمان مشترک قدیمشان سپاسگزاری کند و برای کاری که انجام داده مزد پرداخت کند.

این مرد پس از دستگیری در مقابل دادگاهی در شهر لیون گفت: «در آن زمان منطق من این بود که تا وقتی [دوست دختر سابقم] پول را بدهد... یا دست کم تشکر کند، تماس‌ها را قطع نخواهم کرد.»

و بدین ترتیب مرد تماس‌ها را ادامه داد و به طور متوسط روزی ۷۳ بار به زن تلفن زد.

مانوئلا اسپی، وکیل قربانی - که یک بانوی معلم ۳۲ ساله معرفی شده - به گاردین گفت: «[موکل من] تلاش کرد که خط تلفنیش را مسدود کند، اما این مرد در مقابل با پدر و مادر و محل کار وی تماس گرفت.»

جالب آنکه زن در نهایت در ملاقاتی که توسط یک واسطه ترتیب داده شد از دوست پسر سابق خود تشکر کرد و تماس‌ها از آن زمان متوقف شد.

اما روز پنجشنبه، ۱۳ شهریور، متهم در برابر دادگاه گفت که «امروز که به گذشته نگاه می‌کنم به خودم می‌گویم که چه کار احمقانه‌ای کرده‌ام.» وی گفت که دوست داشته به دانشگاه برگردد و مشاور حقوقی شود و افزود که همیشه «شور نوشتن» داشته است.

دیدن نظرات (۴)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG