لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۲۹

مقامات سیستان و بلوچستان: وقوع انفجار در مسیر خودروی نیروی انتظامی


استان سیستان و بلوچستان در سالیان اخیر به یکی از کانون‌های درگیری میان مرزبانان و نیروی انتظامی با قاچاقچیان و گروه‌های مسلح تبدیل شده است

مقامات استان سیستان و بلوچستان از وقوع انفجار در مسیر یکی از خودروهای نیروی انتظامی این استان خبر داده‌اند.

معاون امنیتی – انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان شامگاه چهارشنبه، ۱۳ آبان به خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت که این انفجار در جاده ایرانشهر – سرباز، حدفاصل روستای گورناک و مچکور رخ داده که باعث انحراف خودروی نیروی انتظامی شده است.

به گفته علی اصغرمیرشکاری، در این حادثه به هیچ یک از ماموران انتظامی آسیب جدی وارد نشده است و تنها یکی از ماموران به صورت سطحی زخمی شده بود که در محل مورد مداوا قرار گرفت.

گزارش ایرنا اطلاعاتی درباره عوامل احتمالی این انفجار به دست نمی‌دهد در عین حال که هیچ گروهی نیز تاکنون مسئولیت آن را برعهده نگرفته است. آقای میرشکاری هم تنها عنوان کرده که ماموران امنیتی و انتظامی بررسی موضوع را آغاز کرده‌اند.

استان سیستان و بلوچستان در سالیان اخیر به یکی از کانون‌های درگیری میان مرزبانان و نیروی انتظامی با قاچاقچیان تبدیل شده است.

همچنین گروه‌های مسلحی مانند جیش العدل نیز در این منطقه فعالیت دارند که در موارد متعددی با حمله به مرزبانان ایران و نیروهای سپاه آنان را به قتل رسانده‌اند. یکی از این حملات اواسط فروردین ماه سال جاری رخ داد که در جریان آن ۸ تن از ماموران مرزبانی ایران کشته شدند.

چند روز پس از آن نیز گزارش دیگری منتشر شد که از کشته شدن دو مامور مخابرات سپاه در این منطقه حکایت داشت.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG