لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۹

در هفته سوم از لیگ جهانی والیبال، تیم ملی ایران موفق شد با نتیجه ۳-۲ مقابل صربستان به برتری برسد. این برتری در حالی رقم خورد که صربستان در دو دست اول بازی به پیروزی رسیده بود.

ایران که در شش بازی گذشته خود فقط دو پیروزی به دست آورده بود در حضور ۱۲ هزار تماشاگر به میدان آمد.دو تیم، هفته پیش در بلگراد به مصاف هم رفتند که بازی با برتری ۳ بر یک صربستان به پایان رسید.

صربستان تنها تیم لیگ جهانی بود که شکستی در کارنامه نداشت و از شش بازی خود ۱۸ امتیاز اندوخته بود.

پرواز آن‌ها برای رسیدن به تهران، از طریق ترکیه بود و همزمان شد با حوادث فرودگاه آتاتورک. موضوعی که باعث شد با یک روز تاخیر وارد ایران شوند.

در حالی که بلیت فروشی برای بانوان انجام نشده بود، تعدادی از زنان به صورت گزینش شده در سالن حضور داشتند که این موضوع با اعتراض گسترده در شبکه‌های اجتماعی مواجه شد.

ایران با ترکیب شهرام محمودی، میلاد عبادی‌پور، سعید معروف، سیدمحمد موسوی، حمزه زرینی، فرهاد ظریف، عادل غلامی، محتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، محمدجواد معنوی‌نژاد، مصطفی شریفات، آرمین تشکری، مهدی مرندی و علیرضا مباشری در هفته سوم لیگ جهانی حضور دارد.

دست نخست را ایران با نتیجه ۲۵-۱۸ به صربستان واگذار کرد.در دست دوم بهتر بازی کرد اما باز هم مغلوب شد؛ این بار ۲۲ امتیاز برای ایران به ثبت رسید.

تشویق مداوم تماشاگران و افت تدریجی صربستان، شاگردان نیکولا گربیچ را در دست سوم به زحمت انداخت و این بار، ایران ۲۵-۲۲ پیروز شد.

در دست چهارم هم برتری با حساب ۲۵-۲۳ نصیب ایران شد. دفاع خوب عادل غلامی و موسوی همراه با بازی کم نقص میرزاجانپور، باعث شد دو تیم به تساوی برسند و کار به دست سرنوشت‌ساز پنجم بکشد.

در این دست نزدیک و پرفشار، امتیاز سرویس عبادی‌پور در لحظات آخر، در کنار پاس‌های خوب معروف و انسجام کلی تیم ایران، باعث شد شاگردان لوزانو ۱۶-۱۴ پیروز شوند و نخستین شکست را به صدرنشین رقابت‌ها تحمیل کنند.

سرمربی آرژانتینی تیم ملی ایران، این برتری را حاصل شبی فراموش نشدنی دانست و گفت از عملکرد تمام بازیکنانش رضایت کامل دارد.

این نتیجه غیر از هواداران ایران، خوشحالی برزیل، فرانسه و ایتالیا را هم در پی داشت.گرچه صربستان با وجود این شکست، همچنان صدرنشین است.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود شنبه به مصاف ایتالیا می‌رود.آرژانتین و صربستان نیز با یکدیگر دیدار می‌کنند.

پیش از بازی ایران و صربستان، تیم ملی ایتالیا رودرروی آرژانتین قرار گرفت که این بازی با نتیجه ۳ بر یک به نفع ایتالیا به پایان رسید.

تماشاگران حاضر در ورزشگاه به خاطر خولیو ولاسکو، در تمام طول بازی تیم ملی آرژانتین را تشویق می‌کردند.

ولاسکو در پایان بازی گفت: «همسرم برای نخستین بار همراه من به سفر آمد تا در لذت بردن از این جو شریک باشد. تماشاگران به خاطر من از آرژانتین حمایت کردند. اگر ایران را ترک کردم، وظیفه‌ام بود که پس از سال‌ها به کشورم برگردم و خدمت کنم.»

در دیگر دیدارهای برگزار شده، برزیل ۳-۰ مقابل لهستان به برتری رسید. فرانسه نیز با همین نتیجه از سد بلژیک عبور کرد.

پیروزی تیم ایران باعث شد تا رده هشتم بالا بیاید. دو پیروزی احتمالی در دو بازی بعدی، می‌تواند اینجایگاه را بهتر کند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG