لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۳۵

توقف سايپا مقابل نيروی هوايی عراق


سایپا مقابل نیروی هوایی عراق به تساوی دست یافت. عکس از مهر

تيم فوتبال سايپا در چهارمين بازی در گروه دوم ليگ قهرمانان آسيا، روز چهارشنبه بازی برده با تيم نيروی هوايی عراق را يک بر يک کرد.


اين مسابقه در بعد از ظهر چهارشنبه چهارم ارديبهشت و در ورزشگاه اختصاصی سايپا در کرج انجام شد و با اين که در جريان بازی حادثه ای رخ نداد، درگيری تماشاگران ايرانی و عراقی بر روی سکوها از نکته های قابل توجه بود.


به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، ايسنا، درگيری پس از گل سايپا در دقيقه ۶۳ و با کندن صندلی ها توسط تماشاگران عراقی و پرتاب آن به سوی تماشاگران ايرانی آغاز شد، که با دخالت نيروی انتظامی از گسترش دامنه آن جلوگيری شد.


در مسابقه رفت دو هفته پيش در کويت، سايپا در حالی يک بر صفر پيروز شد که درگيری دو بازيکن به اخراج غلام زاده، مدافع تيم سايپا انجاميد و سايپا در مسابقه برگشت در زمين خود از همان جايی ضربه خورد که اين بازيکن نبود.


علاوه بر گل تساوی بخش احمد عياد، که بازيکن عراقی به هنگام دريافت پاس گل يکه و تنها در جناح راست محوطه جريمه سايپا بود، يک بار هم اين بازيکن با رحمان احمدی، دروازه بان سايپا تک به تک شد که احمدی در مهار ضربه او موفق نشان داد و تيم عراقی هر بار از آن جناح خطرساز نشان داد.


تيم های سايپای ايران و نيروی هوايی عراق در حالی نيمه نخست را با تساوی بدون گل پشت سر گذاشتند که تيم عراقی با استفاده از نا هماهنگی ابتدايی خط دفاعی سايپا در غياب دو بازيکن محروم خود – برجلو و غلام زاده – ابتدا مهاجم و زهردار نشان داد.


اما کم کم با مسلط شدن خط ميانی سايپا بر جريان بازی و چند حرکت مصمم و روحيه بخش از سوی حسينی، صادقی و شريفی نسب ميزبان بر حريف برتری يافت.


در دقيقه های پايانی اين نيمه سايپا چند بار تا يک قدمی گلزنی پيش رفت که بد اقبالی، يک لحظه کم تحرکی در تعقيب توپ رسيده به محوطه جريمه و نبود قدرت تمام کنندگی هر بار مانع گلزنی تيم پيشتاز گروه دوم شد.


شروع نيمه دوم تا دقيقه ۶۳ با پاسهايی که دو تيم از دو به سه نمی رساندند، بی روح و بدون گل پيش رفت؛ اما خطای پنالتی روی ابراهيم صادقی که پا به توپ تا درون محوطه جريمه پيش رفته بود، با ضربه کيانوش رحمتی به گل برتری سايپا منجر شد و به بازی روح داد.


ديری نپاييد که با يک پاس عالی برای احمد عياد و ضربه دقيق او، نتيجه بار ديگر متعادل شد. اما اين بار يک بر يک. مربی عراقی پس از مسابقه هدف تيم خود را همين تساوی اعلام کرد.


سايپا با دو پيروزی، دو تساوی و هشت امتياز پيشتازی را برای خود حفظ کرد. نيروی هوايی پنج امتيازی شد.


به گزارش سايت ای اف سی، علی دايی سرمربی تيم سايپا در پايان از نمايش دفاعی تيمش انتقاد کرد. دايی اعلام کرد که پس از گل سايپا، يارانش نتوانستند تمرکز خود را حفظ کنند. با اين حال او معتقد بود که تيمش از ساير تيمهای گروه بهتر است.


الوصل امارات و کويت اسپورت کويت تيم های ديگر اين گروه هستند که در کويت رو در روی يکديگر قرار گرفتند.


XS
SM
MD
LG