لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۴۶

سيل دراستان کرمان چهار کشته و پنج زخمی برجای گذاشت


عکس تزیینی است
بنابر گزارش ها، بروز سيلاب در استان کرمان چهار کشته و ۵ زخمی برجای گذاشته است. اين در حالی است که برخی از روستاها و مناطق مسکونی همچنان تحت محاصره سيل قرار دارند و تلاش برای بازگشايی راه ها و امدادرسانی به سيل زدگان ادامه دارد.

خبرگزاری مهر در گزارشی که روز چهارشنبه نهم شهریور منتشر کرده، خبر داد که بر اثر سيلاب ۱۲۰ خانه مسکونی نيز در کهنوج به زير آب رفته است.

طبق اين گزارش دو نفر در رابر، دو نفر در سيرجان کشته شده اند و سه نفر در بافت، يک نفر در رابر و يک نفر در سيرجان نيز زخمی شده اند.

به گزارش مهر، سيل همچنين خسارات سنگينی به بخشهای زير بنايی مناطق سيل زده وارد کرده و کشاورزی اين مناطق نيز به شدت از اين سيلاب خسارت ديده اند و در بافت، رابر، سيرجان، جيرفت، عنبرآباد، کهنوج و راين زمينهای کشاورزی مناطق سيل زده دچار آب گرفتگی شديد شده اند.

در همين زمينه محمد جواد کامياب، معاون عمرانی استاندار کرمان نيز با تایيد کشته شدن دو نفر در سيرجان به دليل سقوط در رودخانه سيلابی گفت: «با وجود هشدارهای روزهای اخير در راستای جلوگيری از حضور در مسير رودخانه ها متاسفانه روز گذشته دو نفر به دليل سقوط يک خودرو در رودخانه در سيرجان جان باختند.»

محمد جواد کامياب گفت: «پيش از اين نيز دو نفر در رابر به دليل سيلاب کشته شده بودند.»

وی همچنين گفته است:« ۱۵ روستا در بافت تا روز گذشته در محاصره سيل بودند و تلاش برای بازگشايی راههای اين روستاها ادامه دارد همچنين ۲۰ کيلومتر راه روستايی در سيرجان تخريب شده است.»

محمد عراقی، مديرکل هواشناسی کرمان، نيز در خصوص هشدار به مناطق سيل خيز گفت: «قبل از بروز سيلاب و روز شنبه به دستگاههای مربوط هشدارهای لازم داده شده است.»

محمد عراقی اضافه کرده است: «به ستاد بحران بروز سيلاب اطلاع داده شد و روز يکشنبه از طريق پيام کوتاه به اعضای ستاد هشدار داده شده بود.»

به گزارش مهر ، با اين وجود مردم مناطق سيل زده بر اثر بارش سيل در فصل تابستان و بی سابقه بودن اين مسئله کاملا غافلگير شدند.
XS
SM
MD
LG