لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹ تهران ۲۱:۱۳

برگزاری بازی پرسپوليس و استقلال در آمريکا


سايت کنفدراسيون فوتبال آسيا روز پنجشنبه ۲۶ مارس از کوآلالامپور مالزی گزارش داد که غولهای فوتبال پرسپوليس و استقلال در آمريکا با يکديگر پيکار می کنند.

گسترش رويارويی دو رقيب ديرين و سنتی فوتبال ايران در آن سوی آبها، طرفداران فوتبال در ايران و بيرون از مرزها را به هيجان می آورد.

بر پايه گزارش ای اف سی، گمانه رسانه ها بر اين است که برنامه برپايی چنين مسابقه ای، که احتمالا در لس آنجلس خواهد بود، اکنون در دست اقدام است.

اميرهوشنگ کريمپور، که به تازگی با فدراسيون فوتبال ايران کار می کند و اکنون در بخش آسيا ويژن (طرحهای فوتبال زير بنايی در آسيا) در کوالالامپور بسر می برد، به ای اف سی گفت که دورنمای بازی بزرگترين تيمهای ايرانی در خاک آمريکا در روابط ايران و آمريکا يک عامل مثبت است و در ميان هواخواهان فوتبال هم يک بسته مشوق خواهد بود.

کريمپور به سايت ای اف سی گفت:«اين يک موضوع مهم است، نه تنها يک موقعيت بزرگ برای دو تيم بزرگ که به آمريکا سفر می کنند، که در يک حرکت چشمگير، اين دو تيم بزرگ در خاک آمريکا با يکديگر مبارزه هم خواهند داشت. من مطمئنم که اين اگر رخ دهد، موفقيت بزرگی خواهد بود و ايرانيان ساکن آمريکا ورزشگاه را پر خواهند کرد».

به نوشته سايت ای اف سی در آمريکا بيش از يک و نيم ميليون ايرانی و يا آمريکاييهای ايرانی تبار زندگی می کنند که حدود ۶۰۰ هزار نفر آنان در لس آنجلس هستند و اکثريت آنان شيفتگان فوتبال هستند.

با اين حال کريمپور افزود که هر دو تيم نياز به اجازه از سه مرجعی دارند که هر سفر ورزشی به خارج نيازمند داشتن مجوز از آنان است. وزارت خارجه ايران، سازمان تربيت بدنی و فدراسيون آن ورزش، سه مرجع مزبور هستند.

بر پايه گزارشهای رسانه ای به گفته عباس انصاريفرد، مدير عامل پرسپوليس، اين تيم هم اکنون در تکاپوی گرفتن مجوز از وزارت خارجه است.
از قول انصاريفرد بيان شده است:برای انجام چند بازی دوستانه از جمله يک بازی با استقلال به آمريکا سفر خواهيم کرد.

تا کنون بعضی ها به اين ابتکار برچسب «ديپلماسی فوتبال» زده اند. اين پس از « ديپلماسی پينگ پنگ»است که سرانجام به آب کردن يخ روابط سياسی آمريکا و چين به هنگام رياست جمهوری ريچارد نيکسون انجاميد.

پيکارهای فوتبال بين پرسپوليس و استقلال هرگز با آرامش همراه نبوده است و اگر اين مسابقه در لس آنجلس شکل گيرد، چنين هيجانی به آن جا هم کشيده خواهد شد.
XS
SM
MD
LG