لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ تیر ۱۴۰۰ تهران ۱۶:۱۵

اخبار ضد و نقيض درباره حمله پهپاد اسرائيلی به شبه جزيره سينا


تجمع مردم در کنار یک خودروی بمبگذاری شده در شبه جزیره سینا
اخبار و گزارش‌های ضد و نقيضی درباره اقدام هواپيمای بدون سرنشين اسرائيلی در بمباران مواضعی متعلق به تندروهای اسلامگرا در منطقه رفح واقع در شبه جزيره سينای مصر منتشر شده است.

درحالی که خبرگزاری‌ها به نقل از منابع امنيتی مصری وقوع اين حمله را گزارش داده‌اند، يک سخنگوی نيروهای مسلح مصر در صفحه فيس بوک رسمی خود، اين رخداد را تکذيب کرده است.

خبرگزاری آسوشيتدپرس به نقل از دو منبع امنيتی مصری،گزارش داده است که يک هواپيمای بدون سرنشين اسرائيلی، پهپاد، بعد از ظهر جمعه ۱۸ مرداد، با ورود به حريم هوايی شبه جزيره سينا، چند منطقه را بمباران کرد که به کشته شدن ۵ تن از اسلامگرايان تندرو و ويران شدن يک سکوی پرتاب موشک انجاميد.

اين گزارش به نقل از شاهدان عينی افزوده است که انفجار بزرگی در منطقه‌ای در نزديکی مرز شبه جزيره سينا با اسرائيل روی داد. برخی از مسئولان هم گفته‌اند که اين حمله با هماهنگی مقام‌های مصری روی داده است.

سايت روزنامه الوطن هم به نقل از يک منبع آگاه نوشته است که سازمان اطلاعات مصرمقام‌های اسرائيلی را در جريان برنامه ريزی گروه‌های جهادی برای هدف قرار دادن فرودگاه ايلات اسرائيل قرار داده بود.

اسرائيل در روزهای اخير فرودگاه شهر ايالات را که در نزديکی مرزهای مصر قرار دارد، تعطيل اعلام کرده بود.

اما شامگاه جمعه، سخنگوی نيروهای مسلح مصر در صفحه فيس بوک رسمی خود، هرگونه حمله هوايی اسرائيل به خاک مصر را تکذيب کرد.

سخنگوی نيروهای مسلح مصر نوشته است که «تجاوز به مرزهای کشور»، «خط قرمزی» است که «در مقابل آن سکوت نخواهد شد.»

از چند ماه پيش، درگيری‌های خونين ميان نيروهای امنيتی و ارتش مصر با گروه‌های اسلامگرای تندرو در شبه جزيره سينا آغاز شده است. در يک ماه اخير، شمار زيادی از نيروهای ارتش و پليس مصر در شبه جزيزه سينا به دست اسلامگرايان مسلح کشته شده‌اند.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG