لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۰۶

مخالفت سنای آمريکا با لايحه مهاجرت


سنای آمريکا با اعطای اجازه اقامت به مهاجران غير قانونی دراين کشور مخالفت کرد

سنای آمريکا روز پنجشنبه بيست و هشتم ژوئن با يکی از برنامه های مهم جرج بوش رييس جمهوری اين کشور برای اعطای اجازه اقامت به مهاجران غير قانونی دراين کشور مخالفت کرد.


بر اساس اين طرح که توسط جورج بوش ارائه شده بود، بيش از ۱۲ ميليون نفر از مهاجران غير قانونی در آمريکا، اجازه اقامت قانونی پيدا می کردند.


تصويب اين لايحه در سنای آمريکا نيازمند ۶۰ رای موافق بود، اما تنها ۴۶ سناتور با اين طرح موافق بوده و ۵۳ نفر به آن رای منفی دادند.


با اين اقدام سنای آمريکا، احتمالا تصميم‌گيری در باره لايحه مهاجرت به بعد از انتخابات رياست جمهوری در سال ۲۰۰۸‬موکول خواهد شد.


از سوی ديگر، آقای بوش در واکنش به اقدام سنا گفت مساله مهاجرت يکی از موضوع های اصلی مورد توجه مردم آمريکاست و «ناکامی کنگره در اقدام در اين زمينه مايه دلسردی است».


رييس جمهوری آمريکا تاکيد کرد :« تعداد زيادی از ما برای يافتن زمينه های مشترک تلاش کردند، اما نتيجه ای در بر نداشت».


برخی از اعضای سنای آمريکا، که در هر دو حزب جمهوری خواه و دمکرات عضويت دارند، گفتند که اين مساله بسيار حساس است و به احتمال زياد بررسی آن تا پاييز سال جاری يا سال بعد هم انجام نخواهد شد.


در حالی که رييس جمهور آمريکا اين لايحه را به عنوان طرحی برای اصلاح سيستم مهاجرت در کشور ارايه کرده بود، مخالفان و به ويژه سناتورها محافطه کار حزب جمهوری خواه معتقد بودند که اين لايحه با عفو مهاجران غيرقانونی به نوعی به آنها پاداش داده است.


طبق اين لايحه علاوه بر افزايش تدابير امنيتی در مرزها آمريکا برای جلوگيری از ورود غير قانونی به اين کشور، به کارگران مهمان ويزايی دوساله اعطا می کرد.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG