لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۲۸

بررسی روزنامه های صبح سه شنبه ايران


روزنامه جام جم ، گزارش داده که مجمع نماينگان استان کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با انتشار بيانيه ای اعلام کردند که در اعتراض به « بی توجهی مسئولان رياست جمهوری به مشکلات مردم اين استان ، در سفر هيئت دولت به کرمانشاه ، رئيس جمهور را همراهی نخواهند کرد. »


به نوشته اين روزنامه نمايندگان استان کرمانشاه در بيانيه خود با اشاره به مصوبات دور اول سفر محمود احمدی نژاد به استان کرمانشاه اعلام کردند « متاسفانه به رغم ارائه برخی آمارهای توام با اغراق ، هنوز آثار عملی آن سفر در توسعه ، عمران و محروميت زدايی استان قابل دفاع نيست و در واقع از زمان پايان سفر ، هيات محترم دولت هيچگونه توجهی به درخواست های مکرر نمايندگان جهت تشکيل جلسات پيگيری مصوبات سفر نشان نداده است. »


در اين بيانيه نمايندگان کرمانشاه خطاب به مردم اين استان همچنين اعلام کردند که «نمی توانند باز توزيع اعتبارات استانی را به عنوان کسب امتياز ملی » تلقی کنند.


جام جم همچنين به نقل از بيانيه نمايندگان کرمانشاه در مجلس نوشته « خوشبخانه با توجه به فهم بالای مردم استان ، اين موارد بارها از سوی مردم نيز به نمايندگان اعلام شده است و ما خود را موظف می دانيم از هر اقدامی که به شان بالای مردم استان آسيب وارد نمايد ، پرهيز نمائيم. »


تجمع بسيچ دانشجويی در مقابل سفارتخانه های اروپايی


روزنامه کيهان از « تجمع دانشجويان بسيجی در مقابل ۳ سفارت اروپايی » در تهران خبر داده است.


اين روزنامه نوشته که اعضای بسيج دانشجويی روز دوشنبه به دليل ادامه حملات اسرائيل به غزه ، در مقابل سفارت انگليس ، فرانسه ، و روسيه که کیهان آن ها را کشورهای « حامی اسرائيل » ناميده ، دست به تجمع زدند.


به نوشته اين روزنامه اعضای بسيج دانشجويی در تجمع مقابل سفارت انگليس ، روسيه و فرانسه خواستار تعطيلی اين سفارتخانه ها شده و بر عليه اين کشور ها ، شورای امنيت سازمان ملل ، نهادهای حقوق بشر ، و کشورهای عربی به ويژه مصر ، و همچنين عليه نهادهای صنفی دانشجويان منتقد دولت و از جمله دفتر تحکيم وحدت شعار دادند.


کيهان از قول مسئول روابط عمومی سازمان بسيج دانشجويی نوشته که برگزاری تجمع در مقابل سفارتخانه های خارجی در تهران تا پايان درگيری های غزه ادامه خواهد داشت.


«دستگاه های دولتی شکايت از رسانه ها را پس نگرفتند»


روزنامه اعتماد ، نامه نماينده مديران مسوول مطبوعات در هيات نظارت بر مطبوعات به رييس جمهوری اسلامی درباره شکايت دستگاه های دولتی از رسانه ها را مورد توچه قرار داده و از قول وی نوشته « دستگاه های دولتی دستور شما را اجرا نکردند. »


به نوشته اين روزنامه « حسين انتظامی نماينده مديران مسوول مطبوعات در هيات نظارت بر مطبوعات ، در نامه خود به محمود احمدی نژاد اعلام کرد دستور وی برای پس گرفتن شکايت های سازمان های دولتی از رسانه ها اجرا نشده است. »


اعتماد نوشته که آقای احمدی نژاد ۱۷ مردادماه امسال در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار برگزار کرده بود، به رسانه ها « بازپس گيری تمام شکايت های دولتی از روزنامه ها و نشريات » را هديه داد ، اما اين کادو تا اين لحظه وصول نشده است.


به گزارش اين روزنامه حسين انتظامی در نامه خود خطاب به رييس جمهوری اسلامی نوشته « با وجود بخشنامه شما به دستگاه های دولتی متاسفانه هنوز نامه های رسمی وزارتخانه ها و سازمان های ذی نفع خطاب به محاکم قضايی مربوطه و اعلام رسمی انصراف از شکايت ، ارسال نشده ، و مديران رسانه ها همچنان به محاکم احضار و مورد بازپرسی قرار می گيرند. »


لغو امتياز دوهفته نامه روژه هه لات


روزنامه اعتماد ملی ، توقیف مجدد و لغو امتياز دو هفته نامه « روژهه لا‌ت ‌» را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته اين روزنامه « دوهفته‌نامه کردی - فارسی روژهه لا‌ت که در ۱۱ آبان ۸۷ از سوی ديوان‌عالی کشور رفع توقيف شد و در مناطق کردنشين مجددا امکان انتشار يافته بود ، برای بار دوم توقيف و اين بار لغو امتياز شده است. »


اين روزنامه با اشاره به اينکه « جلا‌ل جلا‌لی‌زاده ، صلا‌ح‌الدين خديو ، محمدعلی توفيقی و عبدالله سهرابی اعضای شورای سياستگذاری اين نشريه را تشکيل می‌دادند » نوشته در دور جديد تنها پنج شماره از دوهفته‌نامه روژهه لات به سردبيری محمدعلی توفيقی منتشر شد.


اعتماد ملی ، همچنين خبر داده که جبرئيل خسروی يک فعال سياسی زندانی در سنندج ، به اتهام عضويت در احزاب غيرقانونی از سوی شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به ۲۰ سال زندان توام با تبعيد در زندان بندرعباس محکوم شده است.


«بازداشت عاملان انفجار تربت جام»


روزنامه خراسان ، از دستگيری عاملان انفجار اخير در تربت جام خبر داده و به رغم اطلاعيه وزارت اطلاعات و استاندار خراسان رضوی در اين مورد ،نوشته «محسن امير کمالی فرماندار تربت جام حاضر به پاسخ گويی در اين خصوص نشده است. »


به گزارش اين روزنامه ، دادستان تربت جام درباره دستگيری عاملان انفجار در شامگاه عاشورا در این شهر گفته است : با همکاری ماموران وزارت اطلاعات ، نيروهای انتظامی ، بسيج و کليه عوامل امنيتی ، متهمان انفجار شام غريبان در تربت جام که در اثر پرتاب نارنجک در یک هیات مذهبی « منجر به کشته شدن يک نفر و مجروح شدن ۴۱ نفر شد ، دستگير و به جرم خود اعتراف کردند. »


حجت الاسلام حقی دادستان تربت جام به روزنامه خراسان گفته در مدت زمان کوتاه با تکميل شدن جزئيات پرونده ، اخبار آن منتشر خواهد شد.


XS
SM
MD
LG