لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۴ تیر ۱۴۰۱ تهران ۱۷:۲۵

توماس کنت به مدیریت رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی منصوب شد


توماس کنت از روزنامه‌نگاران با سابقه خبرگزاری آسوشیتدپرس به مدیریت رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی منصوب شد و از روز ۲۷ ژوئن (۷ تیر) فعالیت خود را در این مقام آغاز خواهد کرد.

جف شل، رییس هیات امنای رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی، با اعلام خبر این انتصاب گفت: «توماس کنت در یک روند گزینش از میان نامزدهای بسیار لایق و توانای دیگری انتخاب شده است. رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی از چنین مدیر شایسته‌ای بهره فراوانی خواهد برد».

جف شل در ادامه سخنانش افزود: «سوابق توماس کنت در توسعه خبررسانی دیجیتال و روش رهبری او که بر اساس همکاری استوار است، با دیدگاه هیات مدیره رسانه‌های ملی آمریکا برای حضور یکپارچه، نوآورانه و موثر رسانه‌های بین‌المللی آمریکا انطباق دارد».

توماس کنت مدیر رسانه‌ای با تجربه‌ای است که در عرصه مدیریت، گزارشگری بین‌المللی و ارتقاء معیارهای روزنامه‌نگاری سابقه طولانی دارد. او از سال ۱۹۷۲ برای خبرگزاری آسوشیتدپرس فعالیت کرده و در این دوره مسئولیت‌هایی مثل ریاست دفتر این خبرگزاری در شهر مسکو، سردبیر بین‌المللی، معاون سردبیر و مدیر مسئول و در این اواخر سردبیری معیارهای گزارشگری را بر عهده داشته است.

او در این مسئولیت‌ها برای انتقال آسوشیتدپرس به یک خبرگزاری کاملا دیجیتال چه در زمینه فنی و چه در زمینه سردبیری نقش مهمی ایفا کرده است. در عین حال او در تنظیم استراتژی‌های کلان و توسعه خدمات چند رسانه‌ای این خبرگزاری مشارکت داشته است.

جان اف لنسینگ، مدیرعامل و رییس هیات مدیره رسانه‌های ملی آمریکا، در خصوص این انتصاب گفت: «راز موفقیت ما در استعداد و خلاقیت کارکنان ماست. توماس کنت به گروهی از روزنامه‌نگاران متعهد از سراسر جهان می‌پیوندد که هدف ساده آنها تضمین دسترسی همه مردم به اخبار و اطلاعات مستقل، بی‌طرفانه و حرفه‌ای در مورد جوامع خود و در نتیجه کمک به شهروندان برای مشارکت فعال‌تر در هدایت امور کشورهاست. او با تجارب موفق خود در زمینه توسعه رسانه‌های دیجیتال در این مقطع مهم و فعال به ما می‌پیوندد که قصد داریم مضامین رسانه‌ای خود را به شکلی هماهنگ‌تر و با تاثیرگذاری و خلاقیت بیشتر به مخاطبان عرضه کنیم. پیوستن او را به این تیم تبریک می‌گویم».

توماس کنت نیز پس از این انتصاب گفت: «هدایت رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی برای من مایه افتخار است. مشتاقانه منتظرم برای تولید خبر و گزارشگری به زبان‌ها و در نقاط مختلف جهان به کارکنان مجرب این رسانه بپیوندم».

توماس کنت، مشاور انجمن روزنامه نگاران حرفه‌ای و عضو هیات داوران جایزه پولیتزر برای روزنامه‌نگاری بین‌المللی بوده است. او در زمینه معیارهای اخلاقی و حرفه‌ای کار روزنامه‌نگاری سخنرانی‌ها و نوشته‌های فراوانی دارد و در زمینه رسانه‌های روسی تجارب و علاقه ویژه‌ای دارد.

او در موسسه هریمن در دانشگاه کلمبیا تدریس کرده و مدتی نیز استاد مهمان دانشگاه نیویورک بوده است. او به چهار زبان از جمله زبان روسی تسلط کامل دارد و فارغ‌التحصیل دانشگاه ییل است.

دیدن نظرات (۲)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG