لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ تهران ۰۵:۴۱

سرخط‌ خبرها

رهبر جمهوری اسلامی، مخالفان دولت را به تلاش برای ايجاد جنگ داخلی در ايران متهم کرد

آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، روز يکشنبه مخالفان دولت را به تلاش برای ايجاد اغتشاش و جنگ داخلی در ايران متهم کرد.

آيت الله خامنه ای که در مشهد سخنرانی می کرد، همچنين گفت که نقشه اغتشاشگران برای تقسيم مردم به دو بخش با شکست مواجه شد و مردم در مقابل شورشگران و اغتشاشگران ايستادند.

وی اضافه کرد که همه کسانی که در عرصه سياسی به هر نامزدی در انتخابات رياست جمهوری رای داده بودند، پس از درک نقشه های دشمن حتی نسبت به کسانی که قبلا خوش بين بودند، تجديدنظر کردند.

سخنان آيت الله خامنه ای پس از انتقادهای روزهای اخير مير حسين موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان دولت، از سياست های حکومت جمهوری اسلامی در قبال معترضان به نتايج انتخابات رياست جمهوری صورت گرفته است.

رهبر جمهوری اسلامی همچنين با انتقاد از آمريکا، بريتانيا و اسرائيل، آنها را متهم کرد که در صحنه تبليغات و سياست جهانی از کسانيکه او آنها را اغتشاشگران و بدخواهان خواند، حمايت کردند.

آيت‌الله مکارم شيرازی خواستار توجه دولت احمدی نژاد به گرانی در ايران شد

خبرگزاری « ايلنا» گزارش داد که آيت الله ناصر مکارم شيرازی، مرجع تقليد اصولگرا در قم، خواستار سعه صدر در قبال ۱۴ ميليون نفری شد که در انتخابات رياست جمهوری به رقبای محمود احمدی نژاد رای دادند.

به گزارش اين خبرگزاری، اين مرجع تقليد در ديدار رئيس جمهوری اسلامی ايران که پيش از عيد نوروز انجام شد، گفت:« در ميان ۱۴ ميليون، نخبگانی هستند که بايد سعه صدر به خرج داد و از آنها که وفادار به نظام و رهبری هستند و بسيارند، استفاده کرد.»

آيت‌الله مکارم شيرازی ابراز اميدواری کرد که برخی مشکلات و نگرانی هايی که در حوزه داخلی و خارجی وجود دارد، در سال جاری حل شود.

وی خواستار توجه دولت به مسايل اقتصادی شد و گفت که مردم نسبت به گرانی‌ها، به خصوص نتايج اجرای طرح هدفمند شدن يارانه ها اظهار نگرانی می‌کنند.

اين مرجع تقليد همچنين ابراز اميدواری کرد زندانيانی که به گفته او « کار مهمی نکرده‌اند، ... آزاد شوند و قوه قضائيه با عوامل اصلی برخورد کند. »

کروبی نسبت به وضعيت تمام بازداشت شدگانِ پس از انتخابات رياست جمهوری ابراز نگرانی کرد

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت، نسبت به وضعيت تمام بازداشت شدگانِ پس از انتخابات رياست جمهوری، بويژه زندانيانی که به گفته او « کسی آنان را نمی شناسد و ماههاست در زندانند و هيچکس از حال آنان باخبر نيست»، ابراز نگرانی و تاسف کرد.

به نوشته سايت « جرس»، نزديک به اصلاح طلبان، آقای کروبی قول داد تمام تلاش خود را برای آزادی بازداشت شدگان پس از انتخابات به عمل خواهد آورد.

وی با ابراز تاسف از بازداشت های پس از انتخابات تاکيد کرد که با فشار بر روزنامه نگاران و فعالان سياسی، نمی توان جلوی واقعيت ها را گرفت و مردم، هوشمندانه وقايع را دنبال و تحليل می کنند.

آقای کروبی اين سخنان را در ديدار با بهمن احمدی آمويی، روزنامه نگاری که در روزهای اخير برای گذراندن مرخصی آزاد شده است، ابراز داشت.

آقای احمدی امويی پس از بازداشت در تير ماه سال گذشته و محاکمه در دادگاه به پنج سال زندان قطعی محکوم شده است.

نخست وزير تايلند به مخالفان خود پيشنهاد مذاکره داد

نخست وزير تايلند روز يکشنبه به مخالفان خود که خواستار برکناری اش از قدرت هستند، پيشنهاد مذاکره داد.

با اين همه، او درخواست مخالفان برای برگزاری انتخابات جديد را رد کرد.

در روزهای اخير، تظاهرات ۱۰۰ هزار نفری از سوی مخالفان دولت در بانکوک، پايتخت تايلند، صورت گرفته است.

نخست وزير تايلند گفت که دو تن از مقام های دولت خود را مامور مذاکره با مخالفان که به سرخ پوش شهرت يافته اند، کرده است.

مخالفان خواستار بازگشت تاکسين شيناواترا، نخست وزير سابق تايلند، هستند که در کودتای نظامی سال ۲۰۰۶ ميلادی از کار برکنار شد و اکنون در دبی زندگی می کند.

دولت تايلند هزاران مامور انتظامی را برای حفظ نظم بسيج کرده است.

نوری المالکی خواستار بازشماری آراء انتخابات پارلمانی عراق شد

نوری المالکی، نخست وزير عراق، روز يکشنبه از کميسيون انتخابات اين کشور، خواست تا تقاضاهای چند بلوک سياسی برای بازشماری آرای انتخابات پارلمانی روز هفتم ماه مارس عراق را برآورده کند.

اين درخواست پس از آن صورت گرفت که بر اساس ۹۳ درصد شمارش شده آراء انتخابات پارلمانی عراق، ائتلاف «العراقيه»، ائتلافی از نيروهای سکولار شيعه و سنی به رهبری اياد علاوی، از ائتلاف «دولت قانون» به رهبری آقای المالکی، پيشی گرفته است.

در بيانيه ای که از سوی دفتر نوری المالکی منتشر شد، آمده است که وی به عنوان فرمانده نيروهای مسلح عراق می خواهد ثبات سياسی کشور را حفظ کند و مانع بازگشت به خشونت شود.

در مقابل، انتظار علاوی، يکی از اعضای ائتلاف «العراقيه»، به خبرگزاری فرانسه گفت که ائتلاف تحت رهبری آقای المالکی اقدام به تهديد و اعمال فشار بر کميسيون انتخاباتی عراق کرده است.

دبيرکل سازمان ملل متحد خواستار پايان محاصره نوار غزه از سوی اسرائيل شد

بان کی مون، دبيرکل سازمان ملل متحد، روز يکشنبه در جريان سفر به نوار غزه، از اقدام اسرائيل در محاصره اين منطقه انتقاد کرد و گفت که اين اقدام سبب «رنج‌های غير قابل قبولی» شده است.

وی به خبرنگاران گفت که بارها اين موضوع را برای رهبران اسرائيل روشن کرده است که سياست اين کشور در مسدود کردن نوار غزه قابل تحمل نبوده و اشتباه است.

دبيرکل سازمان ملل متحد اوايل روز يکشنبه وارد نوار غزه شد. اين منطقه از چهار سال پيش در کنترل گروه حماس قرار دارد.

بان کی مون ضمن اعلام همبستگی با فلسطينی های ساکن نوار غزه از اسرائيل خواست تا به محاصره اين منطقه پايان دهد.

اسرائيل برای اعمال فشار بر حماس به دليل پرتاب راکت و همچنين به گروگان گرفتن گيلعاد شاليط، يک سرباز اين کشور، نوار غزه را در محاصره کامل قرار داده است.

آغاز انتخابات محلی در فرانسه

انتخابات محلی در فرانسه روز يکشنبه آغاز شد. پيش بينی می شود حزب راست ميانۀ نيکلا سرکوزی، رئيس جمهوری اين کشور، با شکست سنگينی مواجه شود.

در دور نخست رای گيری ها برای انتخاب نمايندگان محلی ، حزب رئيس جمهوری فرانسه موفق به کسب ۲۶ درصد آرا شد، در حالی که سوسياليست ها ۲۹ درصد آرای اين انتخابات را از آن خود کردند.

حزب راست افراطی جبهۀ ملی نيز موفق به کسب تقريبا ۱۲ درصد آرا شد.

نگرانی ها از افزايش روند بيکاری ، عواقب ناشی از پذيرش مهاجران و مسالۀ امنيت، موضوعاتی هستند که به مخالفت ها با سياست های آقای سرکوزی دامن زده است.

با اين همه، حزب آقای سرکوزی همچنان اکثريت کرسی های پارلمان فرانسه را در اختيار دارد.

يك ماهوارۀ ارتباطى آمريكا در مدار زمين قرار گرفت

يك موشك روسى يك ماهوارۀ ارتباطى آمريكا را در مدار زمين قرار داد.

بر اساس گزارش خبرگزارى هاى روسيه ، روز شنبه موشك پروتون از مركز فضاىى بايكونور در قزاقستان ، ماهوارۀ ارتباطى اكو استار ۱۴ را در مدار زمين قرار داد.

اين ماهواره قادر به ارسال تصاوير با كيفيت بالا براى ۱۴ ميليون نفر در شمال آمريكا خواهد بود.

تلويزيون مشترك كشورهاى فارسى زبان آغاز به كار مى كند

نخستين برنامه تلويزيون مشترك كشورهاى فارسى زبان آغاز به كار مى كند.

به گزارش خبرگزارى مهر به نقل از سفير جمهورى اسلامى در تاجيكستان در راستاى اجراى مصوبه سازمان ملل قرار است ظرف چند روز آينده تلويزيون كشورهاى فارسى زبان به صورت رسمى كار خود را آغاز كند.

وى افزود: بر اساس هماهنگيهاى انجام شده بخشهايى از اين مراسم از طريق سيماى جمهورى اسلامى به صورت زنده پخش مى شود.

يك كوه آتشفشان در جنوب ايسلند فوران كرد

يك كوه آتشفشان در ۱۶۰ كيلومترى جنوب شرقى ريكياويك - پايتخت ايسلند- شروع به فوران كرد.

مسئولان و گروه هاى نجات مشغول كمك به صدها نفر از مردم ساكن در منطقه براى تخليه منازلشان هستند.

اين آتشفشان با قشرى از يخ پوشيده شده و مسئولان از اين بيم دارند كه بر اثر فوران ، سيلى از قطعات يخ در منطقه جارى شود.

آخرين بار كه اين آتشفشان فعال شد ۱۹۰ سال پيش در سال ۱۸۲۰ ميلادى بوده است.

هزاران نفر در واشينگتن براى بازگشت سربازان آمريكايى از عراق و افغانستان اجتماع كردند

هزاران نفر از معترضان به حضور سربازان آمريكايى در عراق و افغانستان در واشينگتن – پايتخت آمريكا – تجمع كردند و خواستار بازگشت سريع نيروهاى آمريكايى در هفتمين سالگرد حمله به عراق شدند.

بنا بر گزارش ها دستكم هشت نفر از جمله فعال اجتماعى سيندى شيهان Cindy Sheehan در جريان اين تظاهرات ، پس از قرار دادن چند تابوت در مقابل نرده هاى كاخ سفيد دستگير شده اند.

اين تظاهرات در قياس با موارد مشابه در سال هاى ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ كه ده ها هزار نفر در آن شركت مى كردند، از تعداد كمترى برخوردار بود.

حزب رييس جمهورى فرانسه در انتخابات محلى اين كشور با احتمال شكست مواجه است

انتظار مى رود در انتخابات محلى ِ امروز فرانسه ، حزب راست ميانۀ نيكلاس سركوزى با شكست سنگينى مواجه شود.

در دور نخست ِ راى گيرى ها براى انتخاب نمايندگان محلى ، حزب رييس جمهورى فرانسه فقط موفق به كسب ۲۶ درصد آرا شد ، در حالى كه سوسياليست ها ۲۹ درصد آراى اين انتخابات را از آن خود كردند.

حزب تندرو ِ جبهۀ ملى موفق به كسب تقريبا ۱۲ درصد آرا شد.

بيم ها و نگرانى ها از افزايش روند بيكارى ، عواقب ناشى از پذيرش مهاجران و مسالۀ امنيت ، موضوعاتى هستند كه به مخالفت ها با سياست هاى آقاى سركوزى دامن مى زند.

آمريكا براى راى گيرى در مورد اصلاح بيمۀ خدمات درمانى آماده مى شود

يك راى گيرى كليدى در مورد اصلاح خدمات درمانى ، امروز (يكشنبه) در آمريكا برگزار مى شود.

لايحۀ خدمات درمانى كه پيش از اين از تصويب مجلس سنا گذشته ، امروز در مجلس نمايندگان ايالات متحده به راى گذاشته مى شود.

روز شنبه ، باراك اوباما رييس جمهورى آمريكا با نمايندگان مجلس ملاقات كرد تا از ۲۱۶ راى مورد نياز براى تصويب اين لايحه مطمئن شود.

لايحۀ اصلاح خدمات درمانى كه از اولويت هاى سياست داخلى رييس جمهورى آمريكا به شمار مى رود در صورت تصويب ، ۳۲ ميليون آمريكاىى ِ فاقد بيمۀ درمانى را تحت پوشش اين خدمات قرار مى دهد.

چهار تن از فعالان ملى –مذهبى كاركرد دولت احمدى‌نژاد را «مخرب» توصيف كردند

چهار تن از فعالان سياسى، روز جمعه در بيانيه‌اى با اشاره به وضعيت سياسى و اقتصادى ايران از مقام هاى جمهورى اسلامى و نمايندگان مجلس شوراى اسلامى خواستند «فكرى به حال ايران كنند» كه پس از انتخابات رياست جمهورى در بلاتكليفى و بحرانى فراگير به سر مى‌برد.

احمد صدر حاج سيدجوادى، عزت‌الله سحابى، حسين شاه‌حسينى و اعظم طالقانى در اين بيانيه هشدار داده اند كه به علت عملكرد غلط ، غير علمى و غير منطقى دولت فعلى، اقتصاد ايران در حال نابودى و جامعه مدنى در حال ريشه كن شدن است.

نويسندگان بيانيه با اشاره به اعتراض‌هاى صورت گرفته به نتايج انتخابات رياست جمهورى گفتند كه اين اعترا‌ض‌ها از سوى قسمت عمده‌اى از نخبگان در داخل و خارج از كشور و بخش قابل توجهى از افكار عمومى صورت گرفت.

در بخشى از اين بيانيه، كاركرد دولت محمود احمدى‌نژاد براى منافع ملى ايران «مخرب» توصيف شده و از جمله مصاديق اين موضوع «تخريب مديريتى، دروغ‌گويى به مردم، استبداد رأى، تخريب اقتصادى، ماجراجويى در سياست خارجى و فدا كردن منافع و مصالح ملى دانسته شده است.

فرستادۀ آمريكا به خاورميانه سفر مى كند

جرج ميچل فرستادۀ ويژه آمريكا در خاورميانه امروز (يكشنبه) براى تشويق فلسطينى ها و اسراييل به از سر گيرى گفتگوهاى غيرمستقيم كه بيش از يكسال است متوقف شده به اين منطقه سفر مى كند.

در همين راستا بان كى مون دبير كل سازمان ملل نيز در جريان ديدارى از منطقه خواستار از سر گيرى گفتگوها شد.

دبير كل سازمان ملل همچنين از اسراييل خواست كه ساختن واحدهاى مسكونى در منطقه اشغالى ساحل غربى و شرق بيت المقدس را متوقف كند و افزود اين شهر مقدس بايد پايتخت هردو كشور اسراييل و دولت آينده فلسطينى باشد.

وزیر خارجه آمریکا در پیام نوروزی خود خواستار افزایش مجدد تلاشها برای ارتقاء احترام متقابل شد

وزیر خارجه آمریکا، هیلاری کلینتون در پیام نوروزی خود، بهترین آرزوهایش را به همه کسانی که در جهان، نوروز را جشن میگیرند تقدیم کرده است.
وی اشاره کرده است که در آمریکا، صدها هزار آمریکایی در نوروز میراث و تاریخ خود را ارج می نهند.
وزیر خارجه آمریکا، نوروز را فرصتی جهت بیاد آوردن آرزوهای مشترک همگان برای آینده ای صلح آمیز و شکوفا و تاکید مجدد بر حقوق بشر و آزادیهای اساسی خوانده است.
هیلاری کلینتون در پیام نوروزی خود خواهان افزایش مجدد تلاشها برای ارتقاء احترام و درک متقابل در سال نو شده است.

دبیرکل سازمان ملل میگوید شهرکسازی اسرائیل غیرقانونی است و باید متوقف شود

دبیرکل سازمان ملل، بان کی مون که به خاورمیانه سفر کرده است شهرک سازی اسرائیل در اراضی اشغالی را غیرقانونی خواند و گفت این کار باید متوقف شود.
بان کی مون، روز شنبه در رام الله به نخست وزیر فلسطینی، سلام فیاض گفت، گروه چهارگانه خاورمیانه، مرکب از سازمان ملل، اتحادیه اروپا، ایالات متحده و روسیه قویا از تلاشهای فلسطینی برای ایجاد کشور مستقل حمایت میکنند.
سفر دبیرکل سازمان ملل در گیر و دار تنش ها بر سر شهرک سازی جدید اسراییل در منطقه مورد اختلاف شرق بیت المقدس انجام یافته است.
تشکیلات خودگردان فلسطینی، برنامه اسرائیل برای شهرک سازی جدید در شرق بیت المقدس را مانعی برای از سرگیری گفتگوهای صلح دانسته است.

هزاران تن در اعتراضات سراسری روسیه شرکت کردند

هزاران تن در شهرهای مختلف روسیه در اعتراض به سیاست اقتصادی دولت گرد هم آمده اند و خواهان آزادی سیاسی بیشتر
شدند.
چند هزار تن از فعالان، روز شنبه با نادیده گرفتن ممنوعیت برپایی تظاهرات، در کالینینگراد اجتماع کردند و با سردادن شعارهایی خواهان استعفای دولت شدند.
بنا بر گزارشها، در مسکو، پلیس با دستگیری دهها تظاهرکننده، از برپایی یک گردهمآیی تحریم نشده در یکی از میادین پایتخت جلوگیری کرده است.
در سنت پیترزبورگ، حدود یکهزار تن بدون دخالت پلیس گرد هم آمدند.

بگزارش سایتهای هوادار جنبش سبز در لحظه تحویل سال بانگ الله‌اکبر در ایران طنین انداز شد

بگزارش سایتهای هوادار جنبش سبز، شامگاه شنبه همزمان با لحظه تحویل سال، بانگ الله‌اکبر در گوشه‌ و کنار شهر تهران و برخی شهرهای دیگر ایران از جمله شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد طنین افکن شد.
برخی از سایتهای خبری، فیلم سردادن شعارهای الله اکبر در لحظه تحویل سال نو را منتشر کرده اند.
بگزارش سایت « ندای سبز آزادی » مردم همزمان با آغاز سال نو با سردادن نوای الله‌اکبر هم‌دلی خود را با خانواده‌های داغدار شهدای جنبش سبز اعلام کردند.
منابع مستقل، امکان تایید این گزارشها را ندارند.

رئیس جمهوری آمریکا در پیام نوروزی خود پیشنهاد گفتگو با ایران را همچنان پا برجا خواند

رئیس جمهوری آمریکا، باراک اوباما در پیام نوروزی خود پیشنهاد دیپلماسی و گفتگو با ایران را که سال پیش ارائه کرد همچنان پا بر جا خوانده است.
باراک اوباما در این پیام ویدئویی تاکید کرده است که آمریکا و جامعه بین المللی می‌خواهد که دولت ایران در قبال تعهدات بین‌المللی‌اش پاسخگو باشد. وی افزوده است، در طول یکسال گذشته دولت ایران راه انزوا را برگزیده است.
رئیس جمهوری آمریکا همچنین از افزایش فرصتها برای دانشجویان ایرانی جهت تحصیل در محیط‌های دانشگاهی سخن به میان آورده و گفته است که دولت آمریکا تلاش دارد امکان دسترسی ایرانیان به اینترنت را افزایش دهد تا بگفته‌ وی «امکان ارتباط ایرانیان با یکدیگر و با جهان خارج بدون واهمه از سانسور امکان‌پذیر شود».
باراک اوباما با بیان اینکه میخواهد مردم ایران بدانند کشورش به چه چیز پایبند است گفت آمریکا به شأن و ارزش تک تک انسانها‌ و نظم جهانی که مسیر تاریخ را در سمت عدالت سوق می‌دهد باور دارد.
باراک اوباما گفت، آمریکا خواستار آینده‌ای است که در آن ایرانیان بتوانند به حقوق خود برسند، بطور کامل در اقتصاد جهانی مشارکت داشته باشند و با مبادلات فرهنگی و آموزشی به غنای جهان کمک کنند.

مهدی کروبی میگوید نظام جمهوری اسلامی نمیتواند تنها به مسئولان دولتی منحصر شود

مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در پیام نوروزی خود ضمن انتقاد از حاکمان فعلی جمهوری اسلامی، تاکید کرده که خواستار حفظ نظام است اما افزوده که اگر مقصود از نظام، سلیقه، فرد، دسته ی خاص یا جمع کوچکی است، او مخالف این نوع نظام است.
مهدی کروبی در پیام نوروزی خود در واکنش به اظهارات چندی پیش آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی که گفته بود همه باید در کشتی نجات نظام باشند با ذکر اسامی تعدادی از مسئولان اظهار داشته است وقتی روحانیون و شخصیتهای نظام به تعداد معدودی از افراد خاص منحصر شود، دیگر نمیتوان شعار داد کشتی نظام بلکه باید گفت، قایق نظام.
پیام نوروزی مهدی کروبی در سحام نیوز، سایت حزب اعتماد ملی که مهدی کروبی دبیرکل آن است، انتشار یافته است.

ساعت رسمی ایران از نیمه شب یکشنبه یکساعت به جلو کشیده میشود

ساعت رسمی ایران از نیمه شب یکشنبه، یکساعت به جلو کشیده میشود.
به گزارش خبرگزاریهای ایران، ساعت رسمی کشور بر اساس قانون، در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه، یکساعت به پیش کشیده خواهد شد و به یک بامداد تغییر خواهد یافت.
دولت محمود احمدی نژاد که در ابتدا قانون تغییر ساعت رسمی کشور را لغو کرده بود بدنبال انتقادات در مورد بوجود آمدن مشکلات اداری ناشی از عدم تغییر ساعت فصلی، در سال ۱۳۸۶ قانون تغییر ساعت رسمی کشور را دگرباره به اجرا گذاشت.

جمعی از زندانیان سیاسی در اوین در نظر دارند دست به اعتصاب غذا بزنند

بر پایه گزارشها، زندانیان بند ۳۵۰ اوین در نظر دارند از روز یکشنبه اعتصاب غذا کنند.
عیسی سحرخیز، روزنامه نگار زندانی در این بند، در تماسی تلفنی با خانواده اش گفته است که زندانیان به نبودن حداقل امکانات در این بند، بلاتکلیفی خود، نداشتن اجازه مرخصی استحقاقی و استعلاجی و موارد دیگر، اعتراض دارند و خواستار آزادی بی قید و شرط بازداشت شدگان اخیر هستند.

آيت الله خامنه ای در پيام نوروزی خود سال جديد را سال "همت و کار مضاعف" خواند

آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی در پيام نوروزی خود، سال جديد را سال "همت و کار مضاعف" خوانده است.
آیت الله خامنه ای با تبريک عيد نوروز به مردم ایران به ويژه خانواده های شهيدان و جانبازان و نيز ايرانيان خارج از کشور، در مورد انتخابات ۲۲
خرداد گذشته و رویدادهای پس از آن گفت که دشمنان ايران و نظام اسلامی در آن حوادث همه تلاش خود را متمرکز کردند تا انقلاب را از درون شکست دهند. اما بگفته رهبر جمهوری اسلامی، ملت آنچه را که وی توطئه ای بزرگ خواند به شکست کشاند.
آیت الله خامنه ای با اشاره به ظرفيت ايران برای دستيابی به پيشرفت و عدالت، خواهان همتی چند برابر، کار متراکم تر و تلاش بيشتر جهت رساندن کشور به بهترين موقعيت ها و روزها شد.

محمود احمدی نژاد میگوید دولت وی موانع پیشرفت و بداخلاقیها را منزوی میکند

رييس جمهوري اسلامی، محمود احمدی نژاد سال ۸۹ را سال عزت بيشتر و پيشرفت گسترده تر ملت ايران خواند.
به گزارش خبرگزاریهای جمهوری اسلامی، محمود احمدی نژاد گفت دولت مصمم است با استفاده از همه ظرفيتهای کشور، بزعم وی راه تعالی را با سرعت بالاتر ادامه دهد.
محمود احمدی نژاد با تبریک نوروز به ملت ايران و ايرانيان خارج از کشور، دولت خود را برآمده از اراده ملت دانست و تصریح کرد دولت وی موانع پيشرفت، مانع تراشی ها و آنچه را که وی بداخلاقیها خوانده است منزوی خواهد کرد.

بیشتر

XS
SM
MD
LG