لینک‌های قابلیت دسترسی

یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ تهران ۰۴:۱۸

در هفته ای که گذشت، اتفاقی بی سابقه در تاریخ معاصر ایران به ثبت رسید. برای نخستین بار پس از جنگ دوم جهانی و اشغال ایران توسط نیروهای شوروی و بریتانیا، ارتش یک کشور بیگانه از خاک ایران برای مقاصد نظامی استفاده کرد؛ استقرار بمب‌افکن‌های ارتش روسیه در پایگاه نوژه در همدان برای حمله علیه مخالفان بشار اسد در سوریه. تفاوت اینجا بود که هفته پیش این اتفاق بر خلاف هفتاد سال پیش، نه به قهر و در زمان اشغال، بلکه با چراغ سبز تهران و در قالب آنچه «همکاری راهبردی» نامیده شد به وقوع پیوست.

هرچند گروه تجسسی اینفورم ناپالم که فعالیت های نظامی روسیه را رصد می کند به رادیو فردا گفته است بر اساس شواهدی که در دست دارد، رفت و آمد هواپیماهای نظامی روسی به ایران نه هفته گذشته، بلکه از حدود یک سال پیش آغاز شده است.

این هفته برنامه ساعت ششم میزبان مخاطبان رادیو فردا و حسین آرین تحلیلگر مسائل نظامی و استراتژیک بود تا درباره این حضور بی سابقه صحبت کنیم.

  • 16x9 Image

    نیوشا بقراطی

    نیوشا بقراطی در سال ۱۳۸۴ به عنوان گزارشگر و مجری به رادیو فردا پیوست. او میزبان برنامه زنده هفتگی «ساعت ششم» است و از سال ۱۳۹۰ سردبیری بخش صوتی و تصویری رادیو فردا را بر عهده دارد

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG