لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۱ بهمن ۱۳۹۵ تهران ۲۳:۴۳ - ۲۰ ژانویه ۲۰۱۷

آیا همکاری ایران و ترکیه در خصوص سوریه امکان‌پذیر است؟


دیدار رییس جمهوری ایران با وزیر خارجه ترکیه در تهران

دیدار رییس جمهوری ایران با وزیر خارجه ترکیه در تهران

حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران عصر روز ۲۶ آذرماه با مولود چاووش‌اغلو، وزیر خارجه ترکیه، در تهران دیدار ‌کرد و خواستار همکاری دو کشور شد.

در دیدار وزیر خارجه ترکیه با مقام‌های ایرانی بر همکاری در زمینه‌های مبارزه با تروریسم، حفظ تمامیت ارضی و استقرار ثبات و امنیت همسایگان تاکید شد.

آنکارا و تهران بر سر سوریه با هم اختلاف دارند. ایران از بشار اسد رییس‌جمهوری سوریه حمایت می‌کند و ترکیه طرفدار مخالفان حکومت بشار اسد است.

رادیو فردا در‌این‌باره با عباس جوادی، مدیر منطقه‌ای رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی گفت‌وگو کرده و ابتدا از او پرسیده که با وجود اختلاف ایران و ترکیه بر سر سوریه، آیا همکاری در این زمینه امکانپذیر است؟

 • 16x9 Image

  فرین عاصمی

   فرین عاصمی از دبیران، خبرنگار و مجری رادیو فرداست. او از سال ۱۳۸۲ به رادیو فردا پیوسته و پیش از آن در بعضی از روزنامه‌های داخلی ازجمله روزنامه ایران کار می‌کرد. 
  فرین عاصمی در سال ۱۳۸۷ و همزمان با راه‌اندازی تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی به این رسانه پیوست و تا سال ۱۳۸۹ در این تلویزیون مشغول به کار بود. 
  از سال ۱۳۸۹ تاکنون هم در رادیو فردا مشغول است. او مستندهای رادیویی و تلویزیونی مختلفی ازجمله اشغال سفارت آمریکا و ۴۴۴ روز گروگانگیری کارکنان آن در تهران و برنامه‌هایی به‌مناسبت هشتادمین سالگرد تولد واتسلاو هاول و هفتاد و پنجمین سالگرد آزادی اردوگاه آشویتس تهیه کرده است.

  فرین عاصمی را در تلگرام در این کانال دنبال کنید: https://telegram.me/Fareenassemi

XS
SM
MD
LG