لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۲۵

رفسنجانی برای «جلوگيری از درگيری های احتمالی» نماز جمعه را اقامه نخواهد کرد


دفتر اکبر هاشمی رفسنجانی دراطلاعيه ای اعلام کرده است که « آيت الله هاشمی رفسنجانی به خاطر جلوگيری از درگيری‌های احتمالی»، نماز جمعه اين هفته را اقامه نخواهد کرد.

اين اطلاعيه پس از آن انتشار يافته است که سيد رضا تقوی، رئيس شورای سياستگذاری ائمه جمعه ايران امروز به خبرگزاری های ايران گفته بود: با اينکه بر اساس ترتيب ِ معمول، نماز جمعه اين هفته بايد به وسيله آيت‌الله هاشمی رفسنجانی اقامه شود اما ايشان برای جلوگيری از هر گونه سوء استفاده‌های سياسی و غير متعارف از اين جايگاه ، ترجيح داده اند و تصميم گرفته‌اند نماز جمعه اين هفته توسط کس ديگری اقامه شود.

اکبر هاشمی رفسنجانی از زمان برگزاری انتخابات 22 خردادماه در ایران، تنها در نماز جمعه 26 تیرماه حضور داشته است که در آن، خواستار«بازگردان اعتماد از دست رفته مردم به جمهوری اسلامی» و آزادی زندانیان سیاسی شد.

روز یکشنبه، دیروز(18 مردادماه) نیز نامه ای از مهدی کروبی به هاشمی رفسنجانی منتشر شد که در آن از خبرهایی در مورد تجاوزهای وحشیانه به دختران و پسران بازداشت شده اخیر سخن گفته شده و از آقای رفسنجانی به عنوان رئیس مجلس خبرگان خواسته شده بود هیاتی را مامور تحقیق و رسیدگی در این زمینه کند.
XS
SM
MD
LG