لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۴۷

«از ۲۵ خرداد ماه سپاه و بسيج امنيت تهران را به طور کامل در دست گرفتند»


سرتيپ پاسدار عبدالله عراقی، فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، می‌گويد از روز ۲۵ خرداد ماه گذشته، سپاه و بسيج امنيت تهران را ، به مدت دو ماه تمام، به طور کامل در دست گرفتند. پاسدار عراقی همچنين گفت که در روز ۳۰ خرداد ماه گذشته، افرادی که او از آن ها به عنوان «اغتشاشگران» ياد کرد، عده يی را در نزديکی مسجد لولاگر تهران کشتند، و سپاه در کشته شدن اين عده، نقشی نداشته است.

عبدالله عراقی، روز يکشنبه (ديروز) در ديدار از خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا، به مرور رويدادهای پس از انتخابات پرداخت و گفت: بيشتر افراد ياد شده در فهرست ۷۲ نفره کشته‌شدگان کميته ميرحسين موسوی و مهدی کروبی زنده‌اند و در داخل يا خارج کشور به زندگی خود ادامه می‌دهند.

عبدالله عراقی درباره چگونگی دخالت سپاه در رويدادهای پس از انتخابات تصريح کرد: «بعد از اين که نيروی انتظامی اعلام کرد، احتياج به کمک بسيجيان برای کنترل اغتشاشات دارد، نيروهای بسيجی وارد عرصه شدند و از ‪ ۲۵‬خردادماه تمام مسووليت برعهده سپاه و نيروهای بسيجی گذاشته شد که تا ‪ ۲۵‬مرداد ماه ادامه داشت.»

بر پايه فهرست ۷۲ نفره کميته پيگيری «موسوی و کروبی»، بيشتر کشته‌شدگان رويدادهای پس از انتخابات در روزهای ۲۵ خرداد و ۳۰ خردادماه، به قتل رسيده اند.
XS
SM
MD
LG