لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۱۲

لباس شخصی ها و یگان ویژه با حمله به کروبی و خاتمی مانع راهپیمایی آنها شدند


گزارش ها حاکی است که ماموران یگان ویژه و لباس شخصی ها با پرتاب گاز اشک آور و حمله با باتوم مانع پیوستن معترضین به یکدیگر و راه یافتن آنها به خیابان آزادی شدند.
تصاویر ویدیویی انتشار یافته بر روی سایت های اینترنتی شمار زیادی از معترضین را در حال شعار دادن در متروی تهران و خیابان های منطقه آریاشهر، امیرآباد ، ونک و شریعتی نشان می دهد که شعارهای «زندانی سیاسی آزاد باید گردد» و «مرگ بردیکتاتور» می دادند. برخی گزارش ها حاکی از تیراندازی بسوی معترضین و زخمی شدن یک زن است.
لباس شخصی ها و ماموران یگان ویژه انتظامی همچنین با حمله به خودروهای مهدی کروبی و محمد خاتمی و پرتاب گاز اشک آورمانع پیوستن آنها به صفوف راهپیمایان شدند.
گزارش ها حاکی از بروز درگیری ها در اصفهان نیز هست.
مسئولان امنیتی جمهوری اسلامی در هفته های اخیر در اخطارهای شدید گفته بودند که هیچکس حق ندارد بجز تصاویر و علائم رسمی، چیز دیگری را حمل کند و یا شعار دهد و نیروهای امنیتی بطور وسیعی در سطح تهران مستقر هستند. خبرگزاری های خارجی گزارش دادند که مسئولان امنیتی، خبرنگاران ِ آنها را برای پوشش خبری سخنرانی احمدی نژاد با اتوبوس به میدان آزادی بردند و به آنها اجازه حضور در نقاط دیگر داده نشد.
به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای خارجی مانند سی ان ان هم اجازه فرستادن خبرنگار به تهران داده نشده بود و از سرعت شبکه اینترنت نیز بشدت کاسته شده است.
XS
SM
MD
LG