لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۱۰

احكام متهمان كهريزك تا كمتر از ۱۰ روز آينده صادر مى‌شود


آخرين جلسه دادگاه رسيدگى به اتهام‌هاى متهمان حوادث بازداشتگاه كهريزك روز دوشنبه برگزار شده و احكام متهمان تا كمتر از ۱۰ روز آينده صادر خواهد شد.
به گزارش خبرگزارى نيمه‌ رسمى مهر متهمان اين پرونده رده‌هاى مختلف نظامى از درجات سرتيپ، سرهنگ، تا ستوان، استوار و گروهبان را شامل مى‌شوند ولى به نام هيچ يك از ۱۲ متهمى كه در ارتباط با حوادث كهريزك مورد محاكمه قرار گرفته‌اند اشاره نشده است .

برپايه گزارش‌هاى منتشر شده، چهار نفر از بازداشت‌شدگان وقايع پس از انتخابات رياست جمهورى، به نام‌هاى محسن روح‌الامينى، امير جوادى‌فر، محمد كامرانى و رامين آقازاده قهرمانى به دليل شدت جراحات وارده ناشى از شكنجه در اين بازداشتگاه جان خود را از دست دادند.
بازداشتگاه كهريزك پس از چندى به دستور رهبر جمهورى اسلامى به دليل غير استاندارد بودن تعطيل شد و با پيگيرى خانواده‌هاى قربانيان از جمله عبدالحسين روح‌الامينى، مشاور انتخاباتى محسن رضايى، براى ۱۲ نفر در زمينه اتفاقات اين بازداشتگاه كيفرخواست صادر شد.
رهبر جمهورى اسلامى، چندى پس از افشاى وقايع كهريزك در سخنرانى چهارم شهريور خود تأكيد كرد كه «در حوادث پس از انتخابات تخلفات و جناياتى صورت گرفته است كه به طور قطع با آنها برخورد خواهد شد.»

XS
SM
MD
LG