لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۹

وزير اقتصاد از حذف رقیب سپاه در خرید سهام مخابرات به درخواست یک نهاد امنيتی خبر داد


شمس‌الدين حسينی، وزير اقتصاد و دارايی ايران، روز سه شنبه در پاسخ به پرسش نمايندگان مجلس در خصوص رقابتی بودن واگذاری سهام مخابرات کشور به کنسرسيومی متشکل از سپاه پاسداران و ستاد ماده ده امام ، گفت به درخواست يکی از نهادهای امنيتی، يکی از رقبای خريد سهام مخابرات از عرصه رقابت حذف شد.
الياس نادران احمد توکلی و امير حسين رحيمی، سه تن از نمايندگان مجلس، روز سه شنبه از وزير اقتصاد خواستند دلايل خود را در خصوص عدم رعايت قانون در واگذاری بيش از ۵۰ درصد سهام مخابرات پاسخ دهد.
وزیر اقتصاد که در صحن علنی مجلس صحبت می کرد، در پاسخ گفت:« در حوزه‌هايی که نهادهای امنيتی مباحثی را مطرح می‌کنند و کتباً به ما می‌نويسند ما اجرای امر خواهيم کرد. در مورد سهام مخابرات نيز به درخواست يکی از نهادهای امنيتی، يکی از رقبا از عرصه رقابت حذف شد.»

سه کنسرسيوم «توسعه اعتماد مبين»، «پيشگامان کوير يزد» و «مهر اقتصاد ايرانيان» بر سر خريد ۵۰+۱ درصد سهام شرکت مخابرات ايران در مهرماه رقابت کردند.
«پيشگامان کوير يزد» در آستانه برگزاری اين داد و ستد به دليل نداشتن صلاحيت امنيتی از رقابت کنار گذاشته شد و در نهايت رقابت دو کنسرسيوم برای سر تصاحب اين سهام ۷۸۰۰ ميليارد تومانی با پيروزی «توسعه اعتماد مبين» به پايان رسيد.

XS
SM
MD
LG