لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۴۶

واکنش ها به اظهارات مشاور محمود احمدی نژاد وارد مرحله ای جدی شد


تنها یک روز پس از حمله رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران به اسفندیار رحیم مشایی، مشاور محمود احمدی‌نژاد، آقای مشایی در واکنش به این حمله که ادامه حمله اصول‌گرایان به اوست تهدید کرد که از رئیس ستاد مشترک به مراجع قضایی ایران شکایت خواهد کرد.

این تهدید از سوی اسفندیار رحیم مشایی، مشاور و رئیس دفتر رئیس جمهوری اسلامی، پاسخی است به گفته‌های روز سه‌شنبه حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح ایران.
آقای فیروزآبادی روز سه‌شنبه گفته آقای مشایی را «انحراف و جرم عليه امنيت ملی و حمله به ارکان نظام مقدس جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی» توصیف کرد.
اسفندیار رحیم مشایی در مراسم اختتامیه همایش ایرانیان خارج از کشور گفته بود: «از مکتب اسلام دريافت‌های متنوعی وجود دارد، اما دريافت ما از حقيقت ايران و حقيقت اسلام، مکتب ايران است و ما بايد از اين به بعد مکتب ايران را به دنيا معرفی کنيم.»
اين اظهارات بلافاصله واکنش بسیار تند اصول‌گرايان را به دنبال داشت و بسياری از چهره‌های سرشناس اصول‌گرا مانند محمدتقی مصباح يزدی، محمد يزدی، حبيب‌الله عسگراولادی و تعداد ديگری از چهره‌های شاخص اين جناح از اين اظهارات انتقاد کردند.

XS
SM
MD
LG