لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۵

حامد کرزی افغان ها را به پای صندوق های رای فرا خواند


حامد کَرزَی، رئیس جمهوری افغانستان، روز جمعه، امروز، از همه مردم آن .کشور خواست که فردا، شنبه، در انتخابات پارلمانی شرکت کنند.

آقای کرزی که در کاخ ریاست جمهوری در کابل با خبرنگاران گفت و گو می کرد، یادآور شد که این انتخابات « اختلالات و بی نظمی» هایی خواهد داشت.

رئیس جمهوری افغانستان، همزمان، از شهربانی افغانستان خواست که تدابیر امنیتی در حوزه های رای گیری را تشدید کنند، در حالی که خشونت های انتخاباتی از هم اکنون، پیشاپیش، آغاز شده است.


بگفته مسوولان دولتی افغانستان: ستیزه جویان گروه تندروی اسلامی طالبان، در آستانه انتخابات پارلمانی در آن کشور، دست کم نوزده تن، از جمله یکی از نامزدها و دست کم هشت مامور برگزاری این انتخابات را ربوده اند. طالبان، پیشتر، تهدید کرده بود که برای متوقف ساختن انتخابات ِ فردا، شنبه، از هیچ کوششی فروگزاری نخواهد کرد. این گروه شورشی مسوولیت ربودن عبدالرحمن حیات نامزد نمایندگی استان لَغمان در شرق افغانستان را پذیرفته است.

در پی حمله نیروهای بین المللی، به افغانستان، و سرنگونی حکومت طالبان در کابل، این دومین باریست که در هشت سال گذشته چنین انتخاباتی در آن کشور برگزار می شود.
XS
SM
MD
LG