لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۲۳:۲۲

نظارت بین المللی بر انتخابات؛ نظر شما؟


Iran -- An advertisement for city consul election, Tehran, 07Dec2006

نظرات خود را با ديگران در ميان بگذاريد. برای نوشتن نظر خود از ستون سمت چپ استفاده کنيد و لطفا قوانين انتشار نظرات را رعايت کنيد.

آيت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی روز چهارشنبه از درخواست برای حضور ناظران بين المللی در انتخابات مجلس شديدا انتقاد کرد و آن را «بی شرمی» خواند.

آقای خامنه ای هرگونه تقلب در انتخابات را رد کرد و گفت: «در ۲۸ سال گذشته همواره انتخابات در اين کشور در سلامت کامل برگزار شده است، چرا برخی افراد با اين سخنان به حيثيت انتخابات خدشه وارد می کنند.»

به نظر می رسد اظهارات آيت الله خامنه ای در واکنش به انتقاداتی است که نهضت آزادی ایران در هفته گذشته مبنی بر احتمال دخالت نيروهای نظامی و تقلب در انتخابات مجلس هشتم و لزوم نظارت بین المللی بر این انتخابات ابراز کرد.

انتخابات مجلس شورای اسلامی قرار است روز ۲۴ اسفند ماه در سراسر ايران برگزار شود و بسياری از گروه های سياسی از ماه ها پيش نسبت به سلامت برگزاری آن و رد صلاحيت های گسترده نامزدها هشدار داده اند.

با توجه به دیدگاه های مخالف و موافق درباره سلامت یا وجود محدودیت در انتخابات مختلف ایران، به نظر شما آیا انتخابات از زمان انقلاب تاکنون، «آزاد» و«سالم» بوده و بدون تقلب برگزار شده است؟ آیا با نظارت بین المللی بر انتخابات در ایران موافق هستید؟ اگر مخالفید دلایل شما چیست؟ و اگر موافقید آیا حضور ناظران بین المللی می تواند گامی مثبت در جهت سلامت انتخابات در ایران باشد؟

نظرات خود را با ديگران در ميان بگذاريد. برای نوشتن نظر خود از ستون سمت چپ استفاده کنيد و لطفا قوانين انتشار نظرات را رعايت کنيد.

XS
SM
MD
LG