لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۳۲

حسن روحانی:برای احقاق حقوق ملت ايران حاضرم با هر کشوری که لازم باشد، صحبت کنم


حسن روحانی، رئيس جمهوری ايران، در مصاحبه مطبوعاتی خود در روز سه شنبه اعلام کرد:برای احقاق حقوق ملت ايران حاضر است با هر کشوری که لازم باشد، صحبت کند.
آقای روحانی اين موضوع را در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال مذاکره با آمريکا ابراز داشت و خواستار آن شد که واشينگتن پيام مردم در انتخابات رياست جمهوری ۲۴ خرداد را بشنود. با اين همه،‌رئيس جمهوری ايران اشاره کرد که ‌هنوز پاسخ عملی و مناسب با اين حماسه از سوی مقامات آمريکا داده نشده است.
او در عين حال بر لزوم اقدامات مشخص و مثبت در قبال ايران تاکيد کرد و افزود: در صورتی که آمريکا با حسن‌نيت براساس احترام متقابل از موضع برابر و بدون دستورکار پنهانی برخورد کند، راه برای تعامل بازخواهد بود.
آقای حسن روحانی همچنين در مورد پرونده هسته ای ايران گفت که حقوق هسته ای ايران بر اساس مقررات بين‌المللی مورد تاکيد دولتش است و دولت او از حق مردم کوتاه نمی‌آيد و افزود:ما اهل تعامل و گفت‌وگو هستيم و اين آمادگی را داريم که با جديت و بدون اتلاف وقت با طرف‌هايمان وارد مذاکرات "برد برد " به صورت جدی و محتوايی شويم.
وی افزود: سرلوحه کار بايد گفت‌وگو و نه تهديد باشد.
رئيس جمهوری ايران در بخش ديگری از اين مصاحبه گفت که موضوع های اقتصادی جزو اولويت‌های دولت خواهد بود و بر مبارزه با فقر تاکيد کرد.
تامين حقوق شهروندی مردم بر اساس قانون اساسی،‌ توجه به حقوق مردم، ايجاد فضای بازتر با احساس امنيت بيشتر در دانشگاه ها،‌پايان رانت خواری، مبارزه عليه بی انضباطی مالی و ‌لزوم بهبود روابط با کشورهای همسايه و منطقه از جمله مواردی بودند که حسن روحانی به آنها اشاره کرد.
او همچنين در مورد وزيران پيشنهادی خود به مجلس گفت که کسی بر او برای انتخاب وزيرانش فشار وارد نياورده است و گفت:‌از تک تک افراد پيشنهاد شده دفاع می کند.‌

XS
SM
MD
LG