لینک‌های قابلیت دسترسی

جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ تهران ۱۷:۰۴

محمد جواد ظريف می‌گويد اجرای عملی توافق ژنواز اوايل دی ماه شروع می شودمحمد جواد ظريف می‌گويد اجرای عملی توافقات ژنو و کاهش تحريم‌ها عليه ايران، از حدود بيستم دسامبر- اوايل ديماه - شروع خواهد شد و طرفین در اوایل یا اواسط دی‌ماه وارد مرحله بعدی مذاکرات خواهندشد.

وزير امور خارجه ايران، روز دوشنبه در گفتگو با تلويزيون حکومتی ايران گفت: اتحاديه اروپا بايد تعدادی از تحريم‌های خود را رفع کند و برای اين موضوع بايد جلسه ۲۸ وزير اتحاديه اروپا تشکيل شود.

محمد جواد ظريف همچنين گفت: آمريکايی‌ها نيز در مورد رفع موانع در مورد فروش نفت ايران و تحريم‌های بانکی عليه ايران به دو تا سه هفته وقت نياز دارند .

وزير امور خارجه ايران تاکيد کرد که ما نيز بايد آمادگی‌ها و زمينه‌هايی را در کشور فراهم کنيم تا به اجرای گام اول توافق برسيم.

ايران و گروه پنج بعلاوه يک،يکشنبه گذشته در ژنو به توافقی درباره برنامه هسته ای ايران دست يافتند. بر اساس اين توافق ايران بخشی از فعاليت‌های هسته‌ای خود را محدود می‌کند و نظارت بين المللی بيشتری را بر آن می‌پذيرد و در مقابل بخشی از تحريم‌های آمريکا و اتحاديه اروپا عليه ايران به حالت تعليق در می‌آيد.
XS
SM
MD
LG