لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۲:۱۷

سخنگوی ارتش اسراییل می‌گوید برخی از نیروهای زمینی ارتش از نوار غزه خارج شده‌اند


یک سخنگوی ارتش اسراییل به خبرگزاری فرانسه گفته است که برخی از نیروهای زمینی ارتش این کشور، از نوار غزه خارج شده و ارتش گروهی دیگر را جایگزین آنها می کند. پیتر لِرنِر به خبرگزاری فرانسه گفته است با این حال، عملیات در نوار غزه ادامه می یابد و این تغییرات برای جایگزینی نیروها و تغییر اهداف است.

در همین حال خبرگزاری ها از حمله به یک مدرسه سازمان ملل متحد در نزدیکی مرز رفح خبر داده و خبرگزاری آلمان به نقل از مقام های حماس می گوید در این حمله دستکم ۱۰ تن که در این مدرسه پناه گرفته بودند،‌ کشته شده‌اند.

خبرگزاری رویترز از قاهره گزارش داد برخی از اعضای گروه حماس و جهاد اسلامی، روز یکشنبه برای گفتگو درباره آتش بس با مقام ‌های اسراییلی راهی مصر شده‌اند. بنا بر گفته منابع مصری، ویلیام برنز معاون وزیر خارجه آمریکا و تونی بلر نخست وزیر پیشین بریتانیا بدین منظور راهی قاهره شده‌اند.

در همین حال اسراییل روز شنبه اعلام کرده بود که علیرغم برنامه قبلی، نماینده ای برای شرکت در این مذاکرات راهی قاهره نخواهد کرد.

در پی بیش از سه هفته درگیری نظامی بین اسراییل و نوار غزه، بنا بر گفته مقام‌های فلسطینی تا کنون ۱۶۵۷ نفر در نوار غزه، که بیشتر آنها غیرنظامی بوده‌اند، کشته شده‌اند. اسراییل نیز کشته شدن ۶۴ سرباز این کشور در حین نبرد و ۳ غیرنظامی در خاک اسراییل را تایید کرده است.

XS
SM
MD
LG