لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۳

عراقچی می‌گوید متن توافق هسته‌ای وین پس از شورای عالی امنیت ملی، با امضای آیت‌الله خامنه‌ای به قانون تبدیل می‌شود


عباس عراقچی،‌ مذاکره کننده ارشد هسته‌ای می‌گوید پس از تصویب متن توافق هسته‌ای وین در شورای عالی امنیت ملی، با امضای آیت‌الله خامنه‌ای این توافقنامه به قانون تبدیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، عباس عراقچی که در جمع مدیران خبر صدا و سیمای ایران سخن می‌گفت، تصویب توافقنامه در مجلس را به صلاح ندانست و گفت در صورت تصویب مجلس، اقدامات داوطلبانه در متن توافق به قانون تبدیل می‌شود.

متن مفصل سخنان آقای عراقچی در حالی در خبرگزاری صدا و سیما منتشر شد که تنها ساعاتی پس از انتشار، این خبرگزاری، خبر راتلفیقی از اطلاعات درست و نادرست دانست و آن را غیر قابل استناد خواند. با این همه متن کامل آن، تا زمان تنظیم این خبر همچنان قابل دسترسی است.

این عضو ارشد مذاکرات همچنین تاکید کرده بود که ایران باید پیش از اظهار نظر کنگره آمریکا، متن توافقنامه را تصویب کند تا بار به گفته او شکست مذاکرات بر دوش آمریکا قرار گیرد نه ایران.

آقای عراقچی در سخنان خود با مسئولان خبر صدا و سیما به جزئیاتی منتشر نشده از مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد از جمله این که آیت الله خامنه‌ای دستور آغاز مذاکرات با آمریکا را پیش از دولت حسن روحانی، زمانی صادر کرد که پیام جان کری به عنوان یکی از سناتورهای آمریکا توسط عمان به ایران رسید.

XS
SM
MD
LG