لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ تهران ۰۳:۰۰

وزارت کشور، شورای نگهبان را «تصمیم‌گیرنده نهایی» درباره نماینده منتخب اصلاح طلب مجلس، معرفی کرد


در پی اعتراض به رأی محمدرضا نجفی، نماینده برگزیده اصلاح‌طلب مجلس از حوزه تهران، سخنگوی وزارت کشور شورای نگهبان را «تصمیم‌گیرنده نهایی» در این پرونده معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، «حسینعلی امیری»، سخنگوی وزارت کشور گفت بررسی پرونده شکایت انتخاباتی درباره آقای نجفی و درخواست استعفای او در صلاحیت شورای نگهبان است. آقای امیری در عین حال تصریح کرد که از نظر وزارت کشور محمدرضا نجفی «منتخب» است. محمدرضا نجفی از برگزیدگان فهرست موسوم به «لیست امید» مورد حمایت محمد خاتمی، رئیس جمهوری پیشین و رهبر اصلاح طلبان، است.

پس از اعلام نتایج انتخابات در تهران و راهیابی آقای نجفی به مجلس، شماری از افراد وابسته به جناح محافظه‌کار به دلیل آنچه «عدم استعفای او از مسئولیت دولتی در زمان مقرر» خواندند، خواستار حذف او از فهرست منتخبان حوزه تهران شدند. رسانه‌های نزدیک به رهبر جمهوری اسلامی پیش‌تر سندی را منتشر کرده بودند که گفته می‌شود حکم دولتی انتصاب محمدرضا نجفی به سمت «سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استان مرکزی» است. مطابق قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی، افرادی که دارای سمت‌های ریاست، مدیرکل، معاونت و سرپرستی سازمان‌های دولتی هستند، برای شرکت در انتخابات باید حداقل شش ماه قبل از ثبت نام از سمت خود استعفا دهند.

XS
SM
MD
LG