لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۲۷

درگیری بین کودتاچیان و طرفداران دولت در ترکیه ادامه دارد


آخرین اخبار از کودتای دیشب نظامیان در ترکیه حاکی است که تنش و درگیری بین نظامیان کودتاچی و طرفداران دولت همچنان ادامه دارد. به رغم اعلام منطقه پرواز ممنوع از سوی دولت، جنگنده‌های نیروهای کودتا همچنان برفراز آنکارا، پایتخت، در حال پرواز هستند.

هواداران رئیس‌جمهوری ترکیه، همچنان در خیابان‌ها حضور دارند و در برخی نقاط درگیری‌هایی بین طرفین رخ داده است. در نتیجه این درگیری‌ها دست کم ۱۷ افسر پلیس کشته شده‌اند. در حالی که در ترکیه صبح فرا رسیده، برخی تصاویر تلویزیونی تعدادی از نظامیان کودتاچی را در حال تسلیم شدن نشان می‌دهند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه، گفته است همچنان رئیس جمهوری است. وی دیشب ساعاتی بعد از آغاز کودتا در برابر فرودگاه آتاترک استانبول در میان شماری از هواداران خود حاضر شد. رئیس جمهوری ترکیه اقدام کودتاگران را خیانتکارانه خواند. آقای اردوغان همچنین از بمباران محل اقامت خود در مارماریس، پس از ترک این محل، خبر داده است. او همچنین از آغاز تعقیب قضایی کودتاچیان خبر داد. رجب طیب اردوغان در تماس با شبکه خبری «سی‌.ان‌.ان. ترک»، از مردم خواسته بود که برای مقابله آنچه «شورش» خواند، به خیابان‌ها بیایند. آقای اردوغان در تازه‌ترین موضع‌گیری درباره وقایع اخیر، سرمنشا کودتا را در پنسیلوانیای آمریکا دانسته است. پنسیلوانیا محل اقامت، فتح‌الله گولن، متحد سیاسی پیشین و رقیب سیاسی کنونی آقای اردوغان است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG