لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۲۰

علی مطهری می گوید بیش از سعید مرتضوی،‌حامیان او «مجرم» هستند


علی مطهری نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفته است به نظر او « بیش از آنکه سعید مرتضوی به عنوان مسئول خطاهای خود مجرم است کسانی که چیزی به نام مرتضوی را ساختند و از او حمایت کردند، مجرم هستند».

این نماینده مجلس با نام بردن از محمود احمدی نژاد رییس جمهوری پیشین ایران و با یادآوری برکناری عبدالرضا شیخ الاسلامی وزیر کار، گفته است مسأله‌ای که برای او حل نشده حمایت به گفته آقای مطهری «عجیب محمود احمدی‌نژاد به عنوان رئیس جمهور از آقای مرتضوی است که با علم به تخلفات و خطاهای او این مقدار از وی حمایت کرد».

سعید مرتضوی در نامه‌ای که یکشنبه ۲۱ شهریور آن را در اختیار شعبه ۲۲ دادگاه تجدیدنظر استان تهران گذاشت، گفته است که «هیچ عمدی» در وقایع کهریزک نداشته اما «به عنوان دادستان وقت تهران از آن وقایع ابراز «شرمندگی» کرده است.

علی مطهری همچنین روز چهارشنبه گفته است اینکه سعید مرتضوی در نامه‌ای خطای خود را پذیرفت کاری مثبت بوده و خوب است نامه‌ای هم در مورد ماجرای زهرا کاظمی بنویسد.

زهرا کاظمی خبرنگار ایرانی کانادایی‌ای بود که پس از ۱۸ روز بازداشت در زندان اوین بر سر آنچه ضربه مغزی خوانده شد، جان خود را از دست داد.

نماینده تهران در عین حال گفته است استفاده از تعبیر شهید برای کشته‌شدگان بازداشت‌گاه کهریزک به معنی محق دانستن معترضان سال ۸۸ است.

XS
SM
MD
LG