لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۱:۲۶

در واکنش به اقدام اخیر آمریکا، ایران ۱۵ شرکت آمریکایی را تحریم کرد


وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با انتشار بیانیه‌ای از تحریم ۱۵ شرکت آمریکایی خبر داد که بنا بر این بیانیه به اقدامات اسراییل در مورد فلسطینینان کمک می کنند.

این شرکتهای آمریکایی عموما در صنعت دفاعی و تسلیحاتی فعال هستند. یکی از این شرکتها نیز در خرید وفروش املاک فعال است که بنا بر بیانیه وزارت خارجه ا‌یران، در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی اقدام به شهرک سازی کرده است.

وزارت امورخارجه می‌گوید تحریم این ۱۵ شرکت بدین معناست که «هرگونه مراوده با این شرکت ها و نهادها ممنوع بوده و اموال آنها در حوزه صلاحیتی جمهوری اسلامی ایران مشمول توقیف خواهد بود».

بیانیه ای که دراین زمینه منتشر شده می افزاید: «از صدور روادید ورود به ایران برای آن دسته از اشخاصی که دارای سمت یا مسئولیتی در این شرکت‌ها بوده یا به نوعی با آنها در ارتباط هستند خودداری خواهد شد».

تحریم این ۱۵ شرکت آمریکایی پس از آن انجام می شود که پس از یک آزمایش موشکی توسط ایران، نام چند شخص و شرکت به فهرست تحریم‌های آمریکا افزوده شد.

روز چهارم فروردین نیز اعلام شد که وزارت خارجه آمریکا تحریم‌هایی علیه ۳۰ فرد و نهادِ مرتبط با برنامه‌های نظامی ایران، کره شمالی و سوریه وضع کرده است.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG