لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۵:۵۲

رضا پهلوی می‌گوید به باور او جمهوری اسلامی اصلاح‌پذیر نیست


رضا پهلوی، فرزند آخرین شاه ایران، در مصاحبه با خبرگزاری آسوشیتدپرس می گوید، به باور او حکومت جمهوری اسلامی «اصلاح‌پذیر نیست» و راه ایجاد «تغییر اساسی» در ایران را «انقلابی مسالمت‌آمیز» می‌داند که می‌تواند با «اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری» آغاز شود.

شاهزاده رضا پهلوی در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه انتشار یافت و محل انجام آن امارات متحده ذکر شده با اشاره به جمهوری اسلامی ایران گفت: «این رژیم قابل اصلاح نیست چرا که ذات آن، دی‌ان‌ای آن، به‌گونه‌ای است که اصلاح‌پذیر نیست».

رضا پهلوی در پاسخ به این پرسش که «وقوع انقلاب مسالمت‌آمیز در ایران به چه شکلی میسر است؟» گفت که آغاز این روند نیاز به «اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری» دارد. او افزود که برای ایجاد انقلاب مسالمت‌آمیز باید به اعضای سپاه پاسداران اطمینان داد که قرار نیست «همه‌شان اعدام و تیرباران شوند».

رضا پهلوی هم‌چنین تأکید کرد که دولت‌های غربی فاصله خود را نگه داشته و تهدید به انجام عملیات نظامی نکنند. رضا پهلوی که در آمریکا سکونت دارد به آسوشیتدپرس گفت که از زمان انقلاب ۵۷ «شغل‌ دیگری» نداشته و از سوی خانواده و «بسیاری از ایرانیانی که از هدف او پشتیبانی می‌کنند» حمایت مالی شده است.

XS
SM
MD
LG